Kolejny wyciek cen procesorów Alder Lake-S. Tym razem w Stanach Zjednoczonych. Jest taniej

Kolejny wyciek cen procesorów Alder Lake-S. Tym razem w Stanach Zjednoczonych. Jest taniej

Kolejny wyciek z Alder Lake-S w roli głównej. W Stanach Zjednoczonych sprzedawca o nazwie Provantage ujawnił szczegóły dotyczące cen za nadchodzące jednostki Intela. Jest taniej niż w Europie.

Premiera hybrydowego rozwiązania Intela, składającego się z wydajnych i energooszczędnych rdzeni Big.LITTLE już niedługo. W sieci pojawiają się kolejne doniesienia o wydajności Alder Lake-S oraz samych cenach. Jakiś czas temu do sieci wyciekły rzekome ceny w sklepie europejskim, a teraz mamy do czynienia ze sprzedawcą zza oceanu, ze Stanów Zjednoczonych. Pomimo tego, że Provantage jest renomowanym sprzedawcą w tamtych rejonach, do wszystkich podanych tu informacji warto odnieść się z odpowiednią rezerwą. Wszystko wskazuje jednak na to, że Intel oprócz próby odebrania korony króla wydajności na rynku konsumenckim, będzie chciał też z AMD powalczyć cenowo. Nie trzeba chyba wspominać jak ważna taka walka jest dla nas, konsumentów.

Kolejny wyciek cen Alder Lake-S. Tym razem w Stanach Zjednoczonych. Jest taniej niż w Europie?

Podane tutaj ceny napawają dużym optymizmem. Szczególnie jeśli chodzi o Core i5 12600KF. Ten procesor (10 rdzeni) bezpośrednio konkurował będzie z Ryzenem 5 5600X i wygląda na to, że będzie również tańszy. Lista wskazuje w tym wypadku na 261 USD (box) oraz 263 USD (tray) - dlaczego tray jest droższy niż wersja BOX? Tego nie wiemy. Co nam to daje? Wygląda na to, że sporo. 261 USD to bowiem (3.85 zł, według przelicznika z dn. 14.09.2021) 1000 zł, a po dodaniu naszego ulubionego podatku VAT - 1231 zł. A przypomnijmy, dziś sześciordzeniowy Ryzen 5 5600X kosztuje 1299 zł. Dobrze wyglądają też procesory Core i7 12700KF oraz Core i9 12900KF. Tutaj podano odpowiednio 395 USD (1870 zł z VAT) oraz 578 USD (2737 zł z VAT).

Oczywiście, tak jak już wspomnieliśmy, oficjalnych cen jeszcze nie poznaliśmy. Mogą być one zarówno wyższe, jak i niższe, choć na to drugie raczej nie ma co liczyć. Ważne jest tutaj to, że Core i7 12700KF może bezpośrednio konkurować z Ryzenem 9 5900X. Ten drugi kosztuje dziś około 2400 zł, co tylko pokazuje jak agresywnie wycenione mogą być nowe jednostki Intel Alder Lake-S. Pozostaje nam tylko czekać na oficjalne potwierdzenie doniesień oraz pierwsze testy niezależnych mediów, które zaprezentują procesory w akcji. Czekacie?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejny wyciek cen procesorów Alder Lake-S. Tym razem w Stanach Zjednoczonych. Jest taniej

 0