Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 41. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 41. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Nowe podsumowanie trzeba zacząć od bomby, która zelektryzowała opinię publiczną i chodzi o przejęcie Activision Blizzard przed Microsoft. To kolejna transakcja giganta z Redmond po kupnie m.in. Bethesdy, która tym razem opiewa na kwotę 68,7 miliarda dolarów. W posiadanie producenta Xboxa wchodzi pokaźny zestaw gier takich jak Call of Duty, World of Warcraft, Diablo czy Overwatch. Jednocześnie zapowiedziano, że produkcje Activision Blizzard trafią do flagowej usługi Microsoftu Xbox Game Pass.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Fani kryptowalut odczuwają niepokój z powodu spadku ceny króla rynku Bitcoina. Według statystyk TradingView fala wyprzedaży mająca miejsce od 20 stycznia doprowadziła do tego, że dwa dni później (22 stycznia) w godzinach porannych cena Bitcoina wyniosła 35 800 dolarów amerykańskich, z kolei w wieczornych 34 432 dol. Oczywiście zaczęła się panika mimo tego, że w niedzielę BTC minimalnie odrobił straty, chociaż w poniedziałek znów był na minusie. Stres odczuwają sprzedawcy kart graficznych wystawiający niektóre modele taniej np. GeForce GTX 1650 (bez Super) można kupić za 1299 zł i jest to mniej niż na początku 2021 roku. Również górnicy kryptowalut chcą pozbyć się posiadanych GPU na aukcjach internetowych. Czy czeka nas poważny kryzys na rynku? Zachęcamy do dyskusji tutaj. Wyciek z benchmarku karty Intel Arc Alchemist pokazuje natomiast, iż układ ten osiąga wynik na poziomie GeForce'a RTX 3070 Ti.

Zgodnie z informacją TUM_APISAK karta zawiera odblokowane GPU Intel DG2-512EU z 4096 rdzeniami. Całość przetestowano na platformie Coffee Lake-S zaś dane wskazują na taktowanie wynoszące 2,1 GHz, aczkolwiek nie wiemy czy jest to taktowanie bazowe lub w trybie Boost. Co ciekawe układ ma 12 GB VRAM, choć może to być błąd pokazującym częściowo przydzielony 16 GB bufor ramki. Wiemy bowiem, że grafika dostanie 16 GB pamięci GDDR6. W przypadku wyniku robi się naprawdę interesująco, ponieważ model Intela uzyskał lepszy rezultat niż GeForce RTX 3070 Ti - 9017,52 Mpix/s i ten jest lepszy o 7,7% od modelu NVIDII. Osoby, które chcą kupić GeForce RTX 3050 do wydobywania Etherum poczują rozczarowanie, gdyż karta graficzna nie nadaje się do tego celu. Dlaczego? Otóż układ wyposażono w ogranicznik kopania kryptowalut w postaci LHR (Light Hash Rate).

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 41. Sprawdź co Cię ominęło

 0