Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 40. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 40. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Osoby czekające na tańszą kartę graficzną GeForce RTX 3050 mogą zacierać ręce, ponieważ NVIDIA zapewni dostateczną ilość procesorów graficznych dla partnerów AiB, w efekcie nie powinno dojść do sytuacji kiedy budżetowca zabraknie na rynku. Generalnie dostępność będzie większa niż w przypadku RTX 3060/3060 Ti. GPU trafi do sprzedaży 27 stycznia na kilka dni przed chińskim Nowym Rokiem (1 lutego). Co ciekawe właśnie po tym wydarzeniu jego dostępność ulegnie zwiększeniu.

Zapraszamy do oglądania nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Tymczasem Zieloni zapowiedzieli zwiększenie dostaw układów graficznych w drugiej połowie 2022 roku. Kress przemawiając na konferencji Needham Growth Conference przyznała, iż popyt na produkty firmy przewyższył podaż w poprzednim roku, doprowadzając do kryzysu na rynku. Przedstawicielka producenta jest dobrej myśli i uważa, iż w drugiej połowie obecnego roku sytuacja ulegnie znacznej poprawie. "Pracujemy, jak wspomnieliśmy, nad długoterminowym uzyskaniem tej podaży". W 2022 roku NVIDIA może ujawnić nową generację kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Czy będą one lekarstwem na nieciekawą sytuację? Zobaczymy. Niewątpliwie jednak każdy z konsumentów chciałby złapać wreszcie głęboki oddech. Zaniepokojeni powinni być natomiast fani AMD. Okazuje się bowiem, że procesor Ryzen 7 5800X3D dedykowany graczom trafi do sklepów w dość limitowanym nakładzie.

Taki scenariusz pozostaje realny jeżeli ograniczone zdolności produkcyjne TSMC utrzymają się do połowy 2022 r. lub dłużej. Ryzen 7 5800X3D ma trafić do sprzedaży wiosną 2022 roku. Pozostając jeszcze przy TSMC, firma odnotowała rekordowe wpływy dzięki bezprecedensowemu popytowi na rynku. Przychody TSMC wzrosły o 24,1% do 15,74 mld USD w IV kwartale 2021 r., a zysk netto wzrósł do 166,2 mld dolarów tajwańskich (6,01 mld USD) z 142,8 dolarów tajwańskich rok wcześniej. Na koniec zapraszamy do zostawienia łapki w górę pod najnowszym podsumowaniem tygodnia, a także pod pozostałymi filmami udostępnionymi na kanale ITHardware w serwisie YouTube.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 40. Sprawdź co Cię ominęło

 0