Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 29. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 29. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była prezentacja 12. generacji procesorów Intel Core Alder Lake. Na start dostajemy sześć desktopowych CPU w tym model Core i9-12900K zawierający 16 rdzeni i 24 wątki z taktowaniem dochodzącym nawet do 5,2 GHz. Jest to propozycja skierowana nie tylko do  graczy czy entuzjastów PC, ale również twórców. Cała generacja ma składać się z 60 układów w dużym stopniu bazujących na 7 nm litografii.

Zapraszamy do oglądania nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Facebook z kolei postanowił zmienić nazwę, jednak dotyczy to nie serwisu społecznościowego, ale samego przedsiębiorstwa, które dotychczas występowało właśnie pod takim szyldem. Firma to teraz Meta, a rebranding wynika ze zmiany priorytetów i mocnego postawienia na metaverse, czyli własnego wirtualnego świata. Oczekuje się, że ten segment w ciągu 5-10 lat będzie podstawowym nurtem i do tego czasu osiągnie poziom miliarda użytkowników. Szef giganta social media zapowiedział też Grand Theft Auto: San Andres VR dedykowanej goglom Quest 2. Zuckerberg przyznał, że wraz z biegiem czasu społeczność nie będzie musiała korzystać z Facebooka, aby mieć dostęp do innych usług firmy. Kryptowaluty to gorący temat m.in. z powodu problemów z dostępnością kart graficznych na rynku. Nowy raport ujawnia, że stosunkowo mała grupa inwestorów ma znacząc część Bitcoinów.

National Bureau of Economic Research (NBER) 10000 największych indywidualnych inwestorów Bitcoin kontroluje około jednej trzeciej kryptowaluty będącej w obiegu. Odróżnienie indywidualnych klientów od większych grup czy giełd dla zwykłego Kowalskiego może być nie lada wyczynem, aczkolwiek NBER poradził sobie z tym zagadnieniem, stosując odpowiednie metody gromadzenia oraz analizy danych. Na koniec należy jeszcze przypomnieć o ważnej rocznicy dla graczy i fanów Geralta z Rivii. Otóż 26 sierpnia 2007 roku do sklepów trafił pierwszy Wiedźmin od CD Projekt RED dając początek growej serii, dla której to Wiedźmin 3: Dziki Gon pozostaje kluczową częścią, bowiem zdołał rozsławić polskie studio i uniwersum wykreowane przez Andrzeja Sapkowskiego na całym świecie.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 29. Sprawdź co Cię ominęło

 0