Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 87. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 87. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Tydzień upłynął pod znakiem targów CES 2023, na których producenci technologiczni zaprezentowali nowe urządzenia. Acer zapowiedział najnowsze laptopy z serii Predator Helios 16 (PH16-71) i Predator Helios 18 (PH18-71) wyposażone w ulepszony układ chłodzenia, nowy wygląd, a także procesory 13. generacji Intel Core i9 lub i7 i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4080.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Oprócz tego Acer pokazał monitory gamingowe Predator X45 i Predator X27U posiadające wyświetlacze OLED - 45-calowy Predator X45 o rozdzielczości UWQHD (3440x1440) czy 27-calowy panel WQHD (2560x1440). Następny w kolejce LG zdecydował się ujawnić nowe telewizory OLED na 2023 r. Modele G3, C3 i Z3 z obsługą 8K wykorzystują nowy procesor a9 Gen 6, który oferuje skalowanie AI, mapowanie tonów HDR i obiektowe wyostrzanie obrazu. Chip odpowiada też za przetwarzanie dźwięku AI, które zapewnia 9.1.2-kanałowy dźwięk przestrzenny z wbudowanych głośników.

CES 2023 obfitował w prezentacje akcesoriów dla graczy i jednym z nich jest kontroler gamingowy ASUS ROG Raikiri Pro. Wyposażono go w 1,3-calowy ekran OLED umieszczony tuż nad przyciskiem Xbox. Prezentuje on informacje o stanie baterii, wybranych animacjach, stanie łączności, czy stanie mikrofonu. Pad pozostaje kompatybilny z komputerami i konsolami Xbox.

Konsumenci planujący kupić moduły pamięci RAM DDR5 mogą zacierać ręce, bowiem następują bardzo duże spadki cen. Największy spadek ceny odnotowano w przypadku modułów DDR5 o pojemności 8 GB, gdyż w ubiegłym roku wyniósł on aż 43%. DDR5 zaliczyło średni początek ze względu na ceny, które skutecznie zniechęciły konsumentów, jednak teraz sytuacja uległa zmianie i być może nastąpi wzrost sprzedaży tych pamięci RAM. Chociaż spadek cen jest dobrą wiadomością dla graczy, to niekoniecznie zadowoleni są producenci, którzy muszą pogodzić się z niższymi zyskami. Obecnie w polskich sklepach komputerowych można kupić 16 GB zestawy (2x 8 GB) od takich firm jak Kingston czy Patriot od ok. 400 zł, a nawet poniżej tej kwoty.

AMD mogło zaliczyć wpadkę wypuszczając na rynek tysiące wadliwych Radeonów RX 7900 XTX. Według Igora Wallosska problem z dławieniem termicznym referencyjnych kart Radeon RX 7900 XTX został zlokalizowany w komorze parowej. AMD w e-mailu przesłanym jednemu z klientów przyznało, iż sytuacja znana jest od dwóch tygodni i komunikowana wewnętrznie między producentem kart graficznych a dystrybutorami. Obecnie zakłada się, że dotyczy to 4-6 partii oraz tysięcy kart graficznych. Obejmuje to tylko GPU MBA (Made By AMD - dop. red.). „[…] tylko ograniczona funkcjonalnie komora parowa RX 7900 XTX jest na tyle wadliwa, że wymaga RMA. Dzieje się tak, ponieważ nie dotyczy to tylko temperatury hotspotu, ale także zbiornika magazynowego, który może nagrzać się do 110°C, a tym samym działać znacznie powyżej dopuszczalnej temperatury granicznej” - pisze Igor.

Za nami Steam Award 2022. Społeczność popularnej platformy za grę roku uznała zgodnie z oczekiwaniami Elder Ring, który w zeszłym roku został dość ciepło odebrany zarówno przez graczy, jak i recenzentów. Produkcja o tytuł walczyła z Call of Duty: Modern Warfare 2, Stray, God of War oraz Dying Light 2: Stay Human. Grą VR 2022 wybrano Hitmana 3, a Owocem miłości niespodziewanie ogłoszono Cyberpunka 2077. Tutaj należy zaznaczyć, że chodzi o grę, która jest wspierana i aktualizowana przez deweloperów nawet jakiś czas po wydaniu.

Wybór ten nie przypadł do gustu niemałej grupie graczy, która uważa, iż CP 2077 nie zasługuje na żadne wyróżnienie przez to w jakim stanie był po premierze. Tymczasem nic nie wskazuje na to, by premiera Starfield została znów przełożona. Gra powinna trafić do sprzedaży w nieokreślonym 2023 roku (zapewne w okolicach czerwca). Testerzy chwalą tytuł, który ma być większym projektem od Skyrima oraz Fallouta.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 87. Sprawdź co Cię ominęło

 0