Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 56. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 56. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. NVIDIA została ukarana za ukrywanie sprzedaży kart graficznych górnikom kryptowalut. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) uważa, że najbardziej rażący był rok podatkowy 2018, kiedy producent GPU nie podał, iż "wydobycie kryptowalut było istotnym elementem wzrostu jego dochodów materialnych" ze względu na większą sprzedaż układów graficznych. SEC uważa, że NVIDIA wprowadzała inwestorów w błąd, zgłaszając przychody rzekomo pochodzące z segmentu gier, podczas gdy w rzeczywistości za ich wygenerowanie odpowiadała sprzedaż związana z kryptowalutami. AMD z kolei przedstawiło oficjalny harmonogram wydawniczy dla serii procesorów Ryzen 7000.

Zapraszamy do oglądania najnowszego newsowego podsumowania tygodnia.

Co istotne desktopowe chipy Raphael oparte na mikroarchitekturze Zen4 zadebiutują na rynku pod koniec 2022 roku i zapewnią obsługę gniazda LGA1718 (AM5), a także wsparcie technologii PCIe Gen5 oraz pamięci RAM DDR5. Nowy segment produktów dla laptopów Extreme Gaming dostał nazwę "Dragon Range" i najpewniej stanowi mobilny odpowiednik układów Raphael. Należy oczekiwać, że topowe modele będą zawierały do 16 rdzeni i oczywiście zintegrowany procesor graficzny. Kalendarz zakłada, że trafią na rynek w przyszłym roku, aczkolwiek AMD nie podało konkretnych terminów. NFT zaliczył spory spadek sprzedaży i mówi się, że to koniec mody na niewymienialny token, który cieszy się popularnością wśród twórców treści, ale niekoniecznie użytkowników. Według serwisu NonFungible (via Wall Street Journal) w ostatnim czasie sprzedano jedynie 19 000 niewymienialnych tokenów NFT, co oznacza spadek aż o 92%.

Jak wskazują statystyki Google Trends zapytania o NFT w wyszukiwarce internetowej Google zmalały o 80% względem stycznia. Ciężko w tej chwili ocenić czy nadchodzi koniec mody na NFT. Równie dobrze niewymienialny token może odbić straty w najbliższej przyszłości. Podczas gdy Microsoft bryluje na rynku kupując kolejne studia deweloperskie, a Sony pomału przystępuje do ofensywy, swoje zespoły postanowiło sprzedać Square Enix. Mowa o Crystal Dynamics, Eidos Montreal i Square Enix Montreal oraz prawach do takich marek jak Tomb Raider, Deus Ex, Thief i Legacy of Kain. Podmioty przejmie Embracer Group, który uzyskał już prawa do 50 gier opracowanych przez przytoczone ekipy. Nowy właściciel przejmie 1100 pracowników i ważnych serii gier. Co z tego wyjdzie, zobaczymy.

Tymczasem Netflix w ostatnim czasie nie ma łatwego życia. Platforma streamingowa zaliczyła spadek liczby aktywnych abonentów, a do tego pozwali ją akcjonariusze za wprowadzanie w błąd. Autorzy dokumentu, czyli akcjonariusze przedsiębiorstwa uważają, że Netflix naruszył amerykańskie przepisy związane z papierami wartościowymi "składając fałszywe i/lub wprowadzające w błąd oświadczenia" i "nie ujawnił istotnych niekorzystnych faktów związanych z działalnością, operacjami oraz prognozami". Akcjonariusze domagają się odszkodowania, wliczając do tego wszystkie koszta poniesione w wyniku zatajania informacji. Na koniec zachęcamy czytelników do zostawienia łapki w górę pod naszymi materiałami oraz zasubskrybowania kanały ITHardware na YouTube.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 56. Sprawdź co Cię ominęło

 0