Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 70. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 70. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, najważniejsze newsy ze świata i z podwórka. Mamy dobrą wiadomość dla osób, które chcą kupić nową kartę graficzną. Ceny układów graficznych nadal spadają i przykładowego Radeona RX 6900 XT dostaniemy za 700 USD, co oznacza spadek o 30% względem sugerowanej kwoty. Modele objęte są promocją AMD Raise The Game, która dodaje 3 gry (Saints Row, Forspoken oraz Sniper Elite 5). Obniżki doczekał się też GeForce RTX 3080 Ti i ten produkt nabędziemy za 900 dolarów.

Zapraszamy do obejrzenia newsowego podsumowania tygodnia.

Autorski GPU Intel Arc A380 w niereferencyjnej wersji ASRock Challenger ITX został przetestowany w programie 3DMark oraz grach. W teście syntetycznym Time Spy konstrukcja ASRocka uzyskała 4426 punktów, natomiast model GUNNIR z identycznymi zegarami uzyskał 5000 punktów. Obie karty mają 8-pinowe złącze zasilania, jednak różnice mogą wynikać z TDP, czyli elementu, który na ten moment jest dla nas zagadką w przypadku pierwszego wariantu. W Cyberpunk 2077 karta przy średnich ustawieniach radziła sobie nie najlepiej bowiem była w stanie osiągnąć 47,5 klatki, w Shadow of the Tomb Raider przy wysokich detalach generowała 56 klatek a The Division 2 na wysokich ASRock Arc A380 zapewniał 53 klatki na sekundę.

Pod koniec lipca Stany Zjednoczone uchwaliły ustawę CHIPS, której celem jest uniezależnienie kraju od technologii państw azjatyckich. Amerykański prezydent Joe Biden podpisał ustawę a w wyniku tego wydarzenia Micron, Global Foundries oraz Qualcomm zapowiedziały inwestycje na rynku USA. Micron, czyli jeden z największych producentów półprzewodników na świecie przeprowadzi inwestycje opiewające na 40 mld dolarów. Micron pozostaje jedną z niewielu amerykańskich spółek, która chce do końca dekady zapewnić miejsca pracy dla 40 tysięcy Amerykanów. Na podobny krok zdecydował się Qualcomm i GlobalFoundries. Obie firmy ogłosiły współpracę wartą 4,2 mld USD zwiększającą produkcję w USA o 50%.

Składane smartfony pomału zdobywają udziały w rynku, zaś w ich sukces mocno wierzy Samsung, który króluje i w tym segmencie posiadając w ofercie kilka składanych telefonów. TM Roh, prezes Samsung Mobile Experience Business uważa, że w 2025 roku składane smartfony będą nowym standardem, który popularnością przebije zwykłe modele z serii Galaxy S. "Do 2025 roku składane telefony będą stanowić ponad 50 procent wszystkich dostaw smartfonów premium firmy Samsung" – powiedział przedstawiciel południowokoreańskiego przedsiębiorstwa. Segment składanego sprzętu szybko się rozwija, rosnąc o 309% od 2020 do 2021 roku, według danych z Omdia, we wspomnianym czasie dostarczono 9 milionów egzemplarzy składanych smartfonów. Większość z nich stanowią przedstawiciele serii Galaxy Z Fold i Flip.

Na koniec zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia, jak również innych materiałów dostępnych na kanale ITHardware. Zachęcamy także do zostawienia łapki w górę pod filmikami oraz zasubskrybowania naszego kanału na YouTube.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 70. Sprawdź co Cię ominęło

 0