Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 69. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 69. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, najważniejsze wiadomości ze świata i z podwórka. Specyfikacja karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4070 podobno uległa zmianie a układ może otrzymać szybszą pamięć 21 Gb/s. Dodatkowo model oznaczony numerem PG141-SKU331 zawiera 7680 rdzeni CUDA. Zdaniem Kopite wydajność GPU 3DMark TimeSpy Extreme dla takiej konfiguracji wzrosłaby z 10 tys. punktów do 11 tys.

Zapraszamy do obejrzenia newsowego podsumowania tygodnia.

MSI dołączył do Intela i wprowadził autorską kartę graficzną Arc A380 w niskoprofilowym wydaniu. Jest to układ z TDP na poziomie 75 W, z kolei GPU pracuje z częstotliwością 2000 MHz i posiada 6 GB VRAM GDDR6 o prędkości 15,5 Gb/s. Należy jednak pamiętać, że grafika jest sprzedawana na chińskim portalu aukcyjnym wyłącznie jako część zestawu komputerowego. PC pozostaje dostępny w trzech wariantach różniących się od siebie jedynie procesorem, natomiast ceny wahają się od 532 dolarów do 650 dolarów. Urządzenia wprowadzono tylko w Chinach. Tymczasem mimo szalejącej na świecie inflacji rynek GPU notuje spadek cen, w efekcie mamy do czynienia z kolejną obniżką i np. cena modeli z serii Radeon RX 6000 jest teraz o 14% niższa niż SCD.

Microsoft usprawnia Xbox Series S i uwalnia więcej pamięci RAM dla deweloperów gier, dzięki czemu konsola zyskuje na wydajności. Xbox Series S wyposażono w pamięć operacyjną 10 GB GDDR6 (magistrala 128-bitowa), przepustowość 2 GB na 32-bitowej szynie. Stanowi to pewne ograniczenie dla programistów, gdyż w XBSX znajdziemy pamięć operacyjną 16 GB GDDR6 (magistrala 320-bitowa), przepustowość pamięci 10 GB — 560 GB/s, 6 GB — 336 GB/s. Firma z Redmond udostępniła twórcom nowy zestaw do tworzenia oprogramowania dla konsoli Xbox, który daje autorom większą kontrolę nad pamięcią.

Zapraszamy czytelników do zapoznania się z najnowszym odcinkiem newsowego podsumowania tygodnia oraz innych materiałów dostępnych na kanale ITHardware w serwisie YouTube. Zachęcamy też do zostawienia łapki w górę i subskrypcji.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 69. Sprawdź co Cię ominęło

 0