Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 63. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 63. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe newsy. W zeszłym tygodniu poznaliśmy specyfikację standardu PCIe 7.0, który osiągnie zawrotne prędkości. Technologia dostarczy czystą szybkość transmisji 128 GT/s i do 512 GB/s w obu kierunkach za pośrednictwem konfiguracji x16, poprawi wydajność energetyczną, wykorzysta sygnalizację PAM4 (modulacja amplitudy impulsu z 4 poziomami) i zachowa wsteczną kompatybilność ze wszystkimi poprzednimi generacjami technologii PCIe.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Mamy dobrą nowinę dla osób chcących kupić pamięci RAM. Moduły mają potanieć i jest to efekt wojny w Ukrainie oraz inflacji. Z analizy przeprowadzonej przez firmę TrendForce wynika, iż pamięci DRAM odnotowały spadek popytu ze względu na wymienione czynniki, co doprowadziło do powstania zapasów pamięci DDR5 i DDR4 a ceny modułów spadły od trzech do ośmiu procent, ponieważ producenci i dystrybutorzy chcą pozbyć się nadwyżek magazynowych. Ceny pamięci DRAM zaliczą spadek o osiem procent w drugiej połowie 2022 roku. Procesory AMD Ryzen Threadripper 5000 będą dostępne w normalnej sprzedaży w bieżącym roku. CPU zadebiutowały w dość ograniczonej formie i były dostępne wyłącznie dla OEM.

Tymczasem do sieci wyciekły testy wydajności procesora Intel Core i9-13900. Próbka inżynieryjna okazała się o 20% szybsza od modelu Core i9-12900K w testach wielowątkowych. Core i9-13900, jak i Core i9-12900K sprawdzono na urządzeniu wyposażonym w kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3090, pamięci RAM G.Skill DDR5-5200 oraz płytę główną z chipsetem Z690. W testach pojedynczego rdzenia Core i9-13900 pozostaje szybszy od swego poprzednika. i9-13900 zawiera 8 rdzeni P bazującymi na Raptor Cove oraz 16 rdzeni E (architektura Gracemont).

Do internetu trafiły rzekome rendery kart graficznych GeForce RTX 4090 Ti i RTX 4090. Układy powinny być mocno energochłonne, gdyż ich TGP kształtować ma się na poziomie od 450 do 600 W. Flagowy RTX 40 zadebiutuje na rynku w październiku bieżącego roku, natomiast reszta modeli pojawi się w kolejnych miesiącach. Disney+ trafił do Polski 14 czerwca i odniósł duży sukces. Platforma w ciągu pierwszych 48 godzin zgromadziła 1,9 mln widzów, przewyższając pod tym względem HBO Max, który przyciągnął przed ekrany urządzeń o 700 tysięcy osób mniej. Najczęściej oglądamy materiały na telewizorach (1,2 mln), z kolei prawie 430 tysięcy oglądających korzystało z PC lub notebooka.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 63. Sprawdź co Cię ominęło

 0