Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 16. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 16. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W nowym odcinku omawiamy oficjalną zapowiedź karty graficznej AMD Radeon RX 6600 XT, którą napędza GPU Navi 23 i stanowi bezpośrednią konkurencję dla NVIDIA GeForce RTX 3060 12 GB. Najnowszy układ Czerwonych ma 2048 procesów strumieniowych, a oficjalne zegary wynoszą 2359 MHz w trybie gry i 2589 MHz w trybie boost. TBP wynosi z kolei 160, a karta jest zasilana przez pojedyncze 8-pinowe złącze.

Zapraszamy do oglądania najnowszego newsowego podsumowania tygodnia na naszym kanale YouTube.

AMD nie tylko przedstawiło nową kartę graficzną, ale również zdradziło wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 roku, w którym wygenerowało 3,9 miliarda dolarów przychodu, najwięcej w swojej historii. Pod koniec pierwszego kwartału tego roku AMD osiągnęło 3,4 miliarda dolarów przychodu. Wraz z końcem drugiego kwartału firma kontynuowała trend wzrostowy we wszystkich segmentach operacyjnych, przy czym całość podzielono na dwa segmenty: komputery osobiste oraz produkty dla przedsiębiorstw i produkty wbudowane. W obu przypadkach wyniki udało się znacząco powiększyć względem poprzedniego kwartału. Jeśli chodzi o Intela, czyli konkurencyjny obóz to producent procesorów rzuca wyzwanie TSMC i Samsungowi. Gigant zamierza produkować chipy dla Qualcomma zarazem podbierając wymienionej dwójce jednego z kluczowych klientów.

Oprócz tego Intel, w ramach Alder Lake, wprowadzi w tym roku tylko procesory z serii K i KF, a także chipset Z690 dla entuzjastów. Dowiedzieliśmy się też, że nadchodzące GPU AMD NAVI31 i NVIDIA AD102 mają mieć ogromne zapotrzebowanie na prąd. Według nieoficjalnych doniesień, nowe układy AMD i NVIDII mają przynieść ogromny skok wydajności, ale i zwiększone zapotrzebowanie na energię elektryczną, zbliżające się do 500 W.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 16. Sprawdź co Cię ominęło

 0