Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 33. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 33. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. Z ciekawszych informacji warto wymienić pozew Apple przeciwko autorom Pegasusa, który umożliwia rządom szpiegowanie użytkowników iPhone'ów, o czym pisano m.in. w Polsce. Narzędzie szpiegujące sponsoruje wiele państw na świecie. Pozwala ono inwigilować konkretne grupy użytkowników korzystających nie tylko z iOS ale również Androida. Za powstanie oprogramowania odpowiada NSO Group. Apple domaga się zakazu korzystania z urządzeń Apple przez NSO Group.

Zapraszamy do oglądania najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia.

Nie mamy dobrych wieści dla osób planujących kupić karty graficzne od AMD. Czerwoni poinformowali swoich partnerów biznesowych, że zamierza podnieść ceny modeli z serii Radeon RX 6000, która i tak już odnotowała wzrost cen o 9% w listopadzie. Przyczyną tej decyzji jest wzrost kosztów wafli krzemowych w ofercie TSMC. Producent na razie nie podjął decyzji o podniesieniu cen bazujących na tej litografii (TSMC N7), jak np. procesory Ryzen 5000. Najbliższy okres nie będzie więc korzystny dla konsumentów, aczkolwiek liczymy, że w przyszłości sytuacja ulegnie poprawie. Fani Intela mogą szykować się na styczniowy debiut nowych CPU z serii Alder Lake.

Najmocniejsze procesory w ramach drugiej fali Alder Lake to Core i9-12900 i i9-12900F, a następnie i7-12700 i i7-12700F, ale doczekamy się też zestawu CPU Core i5, który obejmuje i5-12600 i i5-12600F, i5-12500 oraz i5-12400/F. Cyberpunk 2077 zawiódł oczekiwania graczy, co przełożyło się na gorszą niż zakładano przed premierą sprzedaż, a także niskie oceny. Gra CD Projekt RED dzięki promocji na Steam zaczęła zyskiwać w oczach graczy, którzy mogą kupić ją za 99,50 złotych. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy więcej pozytywnych ocen wystawianych na platformie Valve, a jakby tego było mało produkcja trafiła na listę bestsellerów Steam, zajmując pierwsze miejsce.

Patrząc na opinie na Steam do plusów użytkownicy zaliczają ciekawe zadania poboczne, otwartość świata Night City, tryb Photo Mode, kreację bohaterów czy udźwiękowienie i polski dubbing. Wskazują jednak wady np. wciąż istniejące bugi. Na koniec zachęcamy do zostawienia subskrypcji na kanale ITHardware oraz łapek w górę pod materiałami.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 33. Sprawdź co Cię ominęło

 0