NVIDIA GeForce GTX 1630 z opóźnieniem. Premiera RTX 4000 przesunięta o miesiąc. Co jest powodem?

NVIDIA GeForce GTX 1630 z opóźnieniem. Premiera RTX 4000 przesunięta o miesiąc. Co jest powodem?

NVIDIA miała w planach wypuścić budżetową kartę graficzną GTX 1630 już w przyszłym tygodniu. Coś jednak stanęło na drodze zielonych, przez co firma była zmuszona zaledwie kilka dni temu zaktualizować harmonogram embarga. Jeden z portali twierdzi, iż ma dostęp do źródła, które informuje, że gigant technologiczny wysłał list do partnerów z nową datą premiery wypunktowaną jako "do ustalenia". Miesięczne opóźnienie dotknęło także wyczekiwanej serii RTX 40, na której NVIDIA skupia teraz całą uwagę.

Oficjalny debiut jednego z najmniej wydajnych modeli zielonych, czyli GeForce'a GTX 1630 miał odbyć się już w przyszłym tygodniu. Coś jednak musiała stanąć na przeszkodzie giganta z Santa Clara, który zaledwie kilka dni temu postanowił zaktualizować harmonogram embarga na wspomniany model. Według portalu VideoCardz, mają oni dostęp do źródła informacji, donoszącego, że NVIDIA wysłała list do partnerów, w którym zawarto nową datę premiery jako "do ustalenia". Powodem takich działań mają być problemy z zabezpieczeniem niezbędnych podzespołów. Należy pamiętać, iż wielu producentów dysponuje już wyprodukowanymi układami GeForce GTX 1630. Również projekty opakowań miały zostać zatwierdzone. Wygląda zatem na to, iż cała masa sprzętu wyczekuje tylko zielonego światła od NVIDII, aby przestać zbierać kurz w magazynach. 

Na krótko przed premierą, NVIDIA zdecydowała się na przesunięcie daty premiery GeForce'a GTX 1630, a nawet wyczekiwanej serii RTX 40. Powodem mają być problemy z zabezpieczeniem niezbędnych podzespołów.

NVIDIA GeForce GTX 1630 - embargo
fot: VideoCardz
 

Według najnowszych informacji dostępnych w sieci, data premiery układu GeForce RTX 4090 została przesunięta z sierpnia na wrzesień. To samo dotyczy wariantu RTX 4080. Nowa data wprowadzenia tego układu została ustalona na październik. Oficjalne wypuszczenie RTX 4070 odbędzie się z kolei w listopadzie. Należy jednak pamiętać, iż są to jedynie nieoficjalne doniesienia, których nie należy traktować jako wyrocznię. Nie da się zaprzeczyć, iż zieloni będą chcieli zwiększyć sprzedaż obecnej serii RTX 30 jeszcze przed premierą nowych jednostek.

Zachętą do kupna powoli odchodzącej rodziny kart mogą być obniżki cen lub liczne dodatki, chociażby w postaci darmowych kopii popularnych gier. O ile GTX 1630 z pewnością nie jest priorytetem NVIDII - biorąc pod uwagę segment w jaki celuje - o tyle układy RTX 40 z pewnością są najważniejszym tematem przedsiębiorstwa, jeśli chodzi o rynek graczy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce GTX 1630 z opóźnieniem. Premiera RTX 4000 przesunięta o miesiąc. Co jest powodem?

 0