NVIDIA GeForce RTX 3050 ma 8 GB pamięci VRAM. Powalczy z Intel ARC A380 i nowymi Radeonami

NVIDIA GeForce RTX 3050 ma 8 GB pamięci VRAM. Powalczy z Intel ARC A380 i nowymi Radeonami

Wszystko wskazuje na to, że pierwsza połowa przyszłego roku na rynku PC będzie stała pod znakiem rywalizacji producentów kart graficznych w budżetowym segmencie. NVIDIA, AMD i Intel szykują produkty skierowane do graczy szukających tańszych rozwiązań. 

Ostatnimi czasy jesteśmy zasypywani przeciekami na temat budżetowych kart graficznych od wszystkich trzech głównych producentów GPU, a zaczęło się od plotek na temat Radeona RX 6500 XT/6400. Dziś pisaliśmy już o nowej podstawowej grafice Intela o nazwie A380, a teraz otrzymaliśmy nowe przecieki od @kopite7kimi, który potwierdza, że ​​GeForce RTX 3050 będzie wyposażony w 8 GB pamięci GDDR6. Tych informacji brakowało w ostatnich plotkach z zeszłego tygodnia. Portalowi VideoCardz udało się jedynie potwierdzić, że RTX 3050 jest rzeczywiście przedstawiony w harmonogramie Zielonych jako produkt GA106-150 i powinien zostać wydany w okolicach drugiego kwartału 2022 r. Popularny informator z Twittera ma więcej informacji, w tym specyfikacje pamięci i potwierdzenie konfiguracji rdzeni CUDA, która przewijała się już wcześniej. Tych GeForce RTX 3050 otrzymać ma 3072.

Desktopowa seria GeForce RTX 3050 może porzucić GPU GA107, z którego korzystała wprowadzona prawie pół roku temu seria mobilna.

 

Mając to wszystko na uwadze, desktopowa seria GeForce RTX 3050 może porzucić GPU GA107, z którego korzystała wprowadzona prawie pół roku temu seria mobilna. Jednak decyzja o zmianie GPU na lepsze nie była podyktowana dobrą wolą NVIDII, ale ostrą konkurencją, która pojawia się na horyzoncie niemal w tym samym czasie. Radeon RX 6500XT i GeForce RTX 3050 nie będą jedynymi nowymi kartami w tym segmencie GPU. Intel przygotowuje również nowy model z GPU DG2-128EU, prawdopodobnie nazwany Arc A380. Z przecieków wynika, że karta ta oferuje obecnie wydajność GeForce'a GTX 1650 SUPER, co nie wydaje się zbyt ekscytujące, szczególnie biorąc pod uwagę, jak późno ma się pojawić. Trzeba jednak brać pod uwagę, że Intel ma dużo czasu na optymalizację sterowników GPU i karta może jeszcze nie pokazywać pełnej wydajności. 

Wszystkie te budżetowe karty graficzne mają zostać wypuszczone na rynek w pierwszej połowie 2022 roku. Daty premier nie wydają się jednak ustalone, ponieważ harmonogramy wydawnicze są stale zmieniane.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce RTX 3050 ma 8 GB pamięci VRAM. Powalczy z Intel ARC A380 i nowymi Radeonami

 0