NVIDIA może szykować GeForce'a RTX 3090 SUPER. Przecieki zdradzają perwsze szczegóły specyfikacji

NVIDIA może szykować GeForce'a RTX 3090 SUPER. Przecieki zdradzają perwsze szczegóły specyfikacji

Greymon55 to informator lepiej znany z przecieków z obozu AMD, ale tym razem wydaje się, że ma pierwsze informacje na temat nadchodzącego flagowego GPU NVIDII z serii SUPER.

Choć karty graficzne GeForce RTX 30 mają już praktycznie rok na karku, gracze wciąż mają duże problemy z nabyciem modeli z serii opartej na architekturze Ampere, a przynajmniej jeśli nie chcą mocno przepłacać. Tymczasem dochodzą na słuchy, że NVIDIA podobno już pracuje nad odświeżonymi modelami SUPER, czyli podserią znaną już z poprzedniej generacji GeForce'ów. Oczekuje się, że Zieloni wydadzą swoje karty RTX 30 SUPER do końca tego roku, a przynajmniej tak twierdzi Greymon55 na Twitterze. Chociaż nie jest jasne, czy zobaczymy odświeżenie całej serii, to według najnowszych plotek spodziewać możemy się nowego flagowca o nazwie GeForce RTX 3090 SUPER.

Oczekuje się, że Zieloni wydadzą swoje karty RTX 30 SUPER do końca tego roku, a przynajmniej tak twierdzi Greymon55 na Twitterze.

Model miałaby oferować pełny układ GA102 z 10752 rdzeniami CUDA i jeszcze szybszą pamięcią. W tym momencie można się zastanawiać, dlaczego NVIDIA nie wypuści po prostu TITANa nowej generacji, ale producent może mieć problemy z umieszczeniem większej ilości pamięci w modelach GA102. Dlatego modele RTX Workstation są oparte na pamięci GDDR6, a nie GDDR6X. Ponadto Greymon55 podpowiada, że ​​RTX 3090 SUPER może posiadać TDP powyżej 400 W, czyli o co najmniej 50 W więcej niż jego poprzednik.

Wcześniej sugerowano już, że NVIDIA może wprowadzić na rynek nowy procesor graficzny GA103 dla modelu GeForce RTX 3080 SUPER, który stanowić będzie odświeżenie RTX 3080, a także nowe wysokiej klasy karty mobilne. Ten procesor graficzny wraz ze zaktualizowanym RTX 3090 SUPER może zapewnić wzrost wydajności, ale nie powinien być znacznie szybszy niż istniejący model RTX 3090, który ma tylko 256 rdzeni CUDA mniej.

Karty GeForce RTX 30 SUPER mogą trafić nie tylko do laptopów

Plotki o pojawieniu się serii SUPER zderzają się z niedawną zapowiedzią serii Intel ARC, która oficjalnie zostanie wypuszczona na rynek w pierwszym kwartale 2022 roku. Zakładając, że te przecieki są prawdziwe, GeForce RTX 3090 SUPER na pewno nie będzie tańszy od dotychczasowego modelu GeForce RTX 3090, a w obecnej sytuacji rynkowej trzeba będzie zapewne na niego szykować kilkanaście tysięcy złotych.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA może szykować GeForce'a RTX 3090 SUPER. Przecieki zdradzają perwsze szczegóły specyfikacji

 0