Odyssey OLED G8 - pierwszy gamingowy monitor OLED Samsunga nie wymaga nawet PC czy konsoli

Odyssey OLED G8 - pierwszy gamingowy monitor OLED Samsunga nie wymaga nawet PC czy konsoli

Samsung nie chce zostawać w tyle i po ostatnim wysypie zapowiedzi nowych gamingowych monitorów od konkurencyjnych producentów, także i koreański gigant zdecydował się zaprezentować takowy sprzęt, a mianowicie Odyssey OLED G8.

Samsung w ostatnich latach odcisnął swoje piętno na rynku gamingowych monitorów, a to dzięki wielu popularnym modelom, takim jak Odyssey G5 (1080p), Odyssey G7 (1440p) i superultrapanoramiczny Odyssey Neo G9. Te monitory, podobnie jak wiele innych, okazały się dużymi hitami wśród graczy, a Samsung ma nadzieję, że dzięki nadchodzącemu Odyssey OLED G8 przyciągnie jeszcze więcej klientów. 

Samsung nie chce zostawać w tyle i także zaprezentował swój pierwszy monitor OLED, a mianowicie Odyssey OLED G8.

Samsung G8 OLED

Odyssey OLED G8 podąża za najnowszym trendem ultrawide QD-OLED, który zapoczątkował testowany przez nas niedawno model AW3423DW firmy Alienware. Producenci uważają, że konsumenci uzyskują to, co najlepsze z obu światów, dzięki ekranowi ultraszerokokątnemu oraz doskonałym kolorom, kontrastowi i krótkim czasom reakcji paneli OLED.

Samsung G8 OLED

Wyświetlacz Odyssey G8 ma rozdzielczość 3440 × 1440 pikseli i krzywą 1800R, obsługuje częstotliwość odświeżania do 175 Hz z czasem reakcji 0,1 ms. Posiada również wsparcie FreeSync Premium. Obramowanie monitora jest naprawdę smukłe, a Samsung twierdzi, że monitor ma grubość 3,9 mm w najcieńszym punkcie ramy. Prawdopodobnie ze względu na ten kierunek projektowania Samsung musiał uciec się do mniejszych portów wejściowych, ponieważ Odyssey OLED G8 zawiera Micro HDMI 2.1, Mini DisplayPort 1.3 i port USB-C. Monitor wyposażono również w głośniki stereo o mocy 5 W oraz system podświetlenia „Core Lighting+” z tyłu monitora.

Samsung G8 OLED

Odyssey G8 może również łączyć się ze Smart Hub i Gaming Hub od Samsunga, umożliwiając użytkownikom streaming treści wideo i gier wideo, a nawet przeglądanie Internetu. Monitor dzięki tym funkcjom smart w gruncie rzeczy nie potrzebuje nawet komputera, choć dla większości użytkowników będzie to raczej tylko dodatek.

Samsung potwierdził, że globalna premiera Odyssey OLED G8 planowana jest na czwarty kwartał 2022 r., choć nie podano dokładnej daty. Prawdopodobnie będzie to zależne od regionu, ale spodziewamy się usłyszeć więcej, gdy produkt zostanie zaprezentowany na żywo na targach IFA 2022 2 września - wtedy możemy też poznać cenę. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Odyssey OLED G8 - pierwszy gamingowy monitor OLED Samsunga nie wymaga nawet PC czy konsoli

 0