Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.
Za powstanie wideo tradycyjnie odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy gotowe, kluczowe informacje. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o planach Intela dotyczących segmentu kart graficznych. Dotychczas producent procesorów potwierdził cztery generacje: ARC: Alchemist, Battlemage, Celestial i Druid. Ten ostatni może zadebiutować w 2025 roku, co zasugerował Bryce, który jest rzecznikiem Intel Arc Community, a także guru od sterowników. Battlemage powinien trafić do sklepów w 2023 roku. Takie podejście sprawi, że będziemy otrzymywać nowe GPU od Niebieskich co roku.
Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.
Zostając jeszcze przy Intelu, firma żąda dofinansowań z powodu niestabilności Tajwanu. Producent ma ogromną ambicję zawojowania rynku półprzewodników, w związku z czym domaga się od rządu Stanów Zjednoczonych specjalnego traktowania. Osłabi to jednak pozycję TSMC czy Samsunga. Gelsinger uważa, że amerykańskie władze powinny faworyzować krajowe podmioty takie jak Micron, Texas Instruments i Intel. Niebiescy liczą na takie przywileje, jakie mają w swoich państwach Samsung czy TSMC. Ostatnie przedsiębiorstwo rozpoczęło budowę fabryki chipów wartej 12 miliardów dolarów w Arizonie. Samsung przeznaczył natomiast 17 mld USD na stworzenie nowej fabryki w Teksasie. Konkurent Intela, AMD stwierdził za to, że górnicy kryptowalut nie mają kluczowego wpływu na braki kart graficznych.
Jak podaje szefowa AMD, jej firma w ciągu ostatnich kilku kwartałów zwiększyła podaż układów graficznych, dzięki czemu są konkurencyjni na rynku. Tymczasem prezes CD Projekt, Adam Kiciński uważa, iż Cyberpunk 2077 w końcu będzie postrzegany jako dobra gra. Z pewnością tak nie było w okresie premierowym z powodu błędów czy innych niedoróbek. Mimo tego CP 2077 wygląda lepiej niż rok temu, aczkolwiek do ideału wciąż mu brakuje. Dalsze prace nad projektem mają sprawić, że będzie on funkcjonował jeszcze lepiej, lecz czy tak się stanie, to dopiero zweryfikuje przyszłość. Na koniec zapraszamy do zostawienia łapki w górę pod najnowszym podsumowaniem tygodnia i subskrypcji naszego kanału.
Zobacz także:
- SpaceX grozi bankructwo. Elon Musk ostrzega pracowników
- Wydał 650000 dolarów na jacht NFT, który istnieje tylko w metaverse
- Unia Europejska: Niezależność w kwestii półprzewodników jest niewykonalna
Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów IThardware - tydzień 34. Sprawdź co Cię ominęło