Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 129. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 129. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

Snapdragon X Elite oficjalnie. Qualcomm rzuca wyzwanie Intelowi, AMD i Apple w segmencie chipów PC

Qualcomm, producent procesorów mobilnych, który z powodzeniem radzi sobie w tym segmencie chce rzucić wyzwanie wielkim gigantom desktopowego CPU, czyli Intelowi AMD oraz Apple. Dostawca Snapdragonów ujawnił oparty na architekturze ARM chipset Snapdragon X Elite wyposażony w 12 rdzeni Oryon. Zapewnia on nawet dwukrotnie większą wydajność procesora w porównaniu z układami Intel Core i7-1360P i i7-1355U 13. generacji, a jednocześnie pobiera do 68 procent mniej energii. Czy Qualcomm będzie w stanie realnie walczyć z wielką trójką rynku PC? Zobaczymy.

GeForce RTX 4070 SUPER ma być przyciętym wariantem GeForce'a RTX 4070 Ti

NVIDIA szykuje powrót serii SUPER. Nową wersję otrzyma GeForce RTX 4070, który w wydaniu SUPER nie będzie niczym rewolucyjnym, a po prostu przyciętym wariantem GeForce'a RTX 4070 Ti. Tak twierdzi leaker kopite7kimi, który podobno widział tę kartę graficzną na własne oczy. To samo źródło stwierdziło wcześniej, iż Zieloni produkują modele SUPER tak, aby były elastyczne pod względem wykorzystywanych układów graficznych. Warto wspomnieć, że marka SUPER nie była jednak kontynuowana w przypadku serii GeForce RTX 30 opartej na architekturze Ampere (zamiast tego otrzymaliśmy kilka modeli „Ti”).

GeForce RTX 4090 jednak ucieka spod topora. Nie ma bana dla Chin, to dobra wiadomość dla graczy

GeForce RTX 4090 to najmocniejsza, a zarazem najdroższa karta graficzna ze stajni NVIDII, którą w obudowie swojego PC chciałoby posiadać wielu graczy, również z Chin. Tymczasem ostatnio pojawiła się niepokojąca wiadomość jakoby GPU został zablokowany w Państwie Środka. Chodziło o to, iż Stany Zjednoczone zamierzały jeszcze bardziej ograniczyć eksport akceleratorów sztucznej inteligencji do Chin, co sprawdziło się, kiedy Departament Przemysłu i Bezpieczeństwa zaktualizował swoje rozporządzenie. Jednak na nowej liście produktów objętych sankcjami nie ma wzmianki o GeForce RTX 4090.

PlayStation 5 Slim potrzebuje połączenia z siecią podczas podłączenia napędu

Pierwsi gracze mają już w rękach PS5 Slim, więc do sieci trafiają zdjęcia oraz filmy odchudzonego modelu konsoli Sony, które niestety po raz kolejny potwierdzają, że po podłączeniu napędu na płyty trzeba przejść proces weryfikacji, który wymaga dostępu do Internetu. Wymóg ten dotyczy także wariantu ze wbudowanym napędem i wersją, która wcześniej napędu nie posiadała. Bez przejścia procesu nie będzie można odpalić żadnej gry z płyty ani skorzystać z funkcji PlayStation 5. Działanie japońskiego producenta wynika najpewniej z tego, iż nie chce on, żeby gracze korzystali z napędów innych firm.

GTA 6 ma dostać fabularne DLC. Pierwsze pojawi się dość szybko

Grand Theft Auto 5 nie dostało żadnego fabularnego dodatku, chociaż taki był w planach, aczkolwiek Rockstar Games niesione sukcesem GTA Online, który po dekadzie zapewnia wydawcy krocie, porzuciło projekt i skupiło się wyłącznie na trybie mutliplayer. W przypadki GTA 6 ma być inaczej, a gra otrzyma co najmniej dwa rozszerzenia single player, z czego pierwszy zadebiutuje wkrótce po wydaniu podstawki.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Internet

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 129. Sprawdź co Cię ominęło

 0