Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 150. Sprawdź co Cię ominęło

Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 150. Sprawdź co Cię ominęło

Jak co tydzień zapraszamy naszych czytelników do odwiedzenia kanału ITHardware na YouTube i do zapoznania się z materiałem prezentującym najważniejsze wydarzenia minionych 7 dni.

Za powstanie wideo odpowiada nasz redakcyjny kolega Beniamin znany lepiej jako Technokrata, którego kojarzyć możecie z jego autorskiego kanału traktującego o nowych technologiach. Tego rodzaju treści to dobre rozwiązanie dla użytkowników zajętych codziennymi sprawami niemających czasu, by na bieżąco sprawdzać branżowe wydarzenia. Tutaj dostają więc na tacy najważniejsze newsy ze świata i z podwórka.

Zapraszamy do obejrzenia nowego odcinka newsowego podsumowania tygodnia ITHardware.

NVIDIA przygotowuje z partnerami PC dla graczy. Dużo mocy w kompaktowej formie

NVIDIA jest producentem kart graficznych, ale firma nie zamierza ograniczać się tylko do jednej formy działalności. Zielony wspólnie z partnerami przygotowują nowe komputery gamingowe. Wszystko to w ramach specjalnego programu polegającego na oferowaniu kompaktowego sprzętu dla graczy. Będą to PC small form-factor (SFF) wyposażone oczywiście w układy graficzne NVIDII. Wccftech informuje, że plany NVIDII dotyczące komputerów PC typu SFF obejmują nie tylko producentów kart graficznych, ale także szereg producentów komponentów – w tym obudowy, zasilacze i tak dalej. Pomysł zakłada stworzenie standardu, który stanowiłby wzór dobrego komputera SFF. Na razie jest to jednak jedynie plotka.

Bielik, czyli polski ChatGPT. Jak sobie radzi?

ChatGPT i ogólnie sztuczna inteligencja poczyniła znaczące postępy i stała się niezwykle popularna w dzisiejszym świecie nowoczesnych technologii. Warto pamiętać, iż Polacy nie gęsi i swój ChatGPT mają. Bielik, bo tak owe narzędzie AI się nazywa, na razie pozostaje na wczesnym etapie rozwoju, gdyż potrafi napisać prosty program czy stworzyć wiersz na zadany temat. Niemniej jednak "polski chat GPT" działa. I nieźle radzi sobie z odpowiadaniem na pytania. No właśnie - nieźle. Bielik nie ma najmniejszych kłopotów na przykład z wymienieniem sąsiadujących z nami krajów czy napisaniu bardzo prostego programu w języku Python. Z drugiej strony Bielik ma o 25x mniej parametrów niż GPT 3.

Kolejne podwyżki cen pamięci. To nie tylko wina trzęsienia ziemi na Tajwanie

TrendForce podaje, że główni gracze na rynku pamięci, w tym Micron, Samsung i Western Digital, podnoszą ceny swoich pamięci. Przyczyny podwyżek cen różnią się w zależności od producenta, ale przynajmniej po części odpowiada za nie niedawne trzęsienie ziemi na Tajwanie. Według doniesień Western Digital podnosi także ceny zarówno dysków twardych, jak i produktów pamięci flash NAND, powołując się na niedobory obu rodzajów produktów. Nie jest to pierwsza podwyżka na przestrzeni roku, ale oby była ostatnią w przyszłości.

Fallout 4 to najlepiej sprzedająca się gra w Europie. Pomogła premiera serialu Amazona

Fallout 4 dzięki premierze pierwszego serialu Amazona zyskał na ogromnej popularności, jak cała marka zresztą, która notuje niesamowite wyniki. Według danych GSD (via GamesIndustry.biz), sprzedaż czwartej odsłony wzrosła o ponad 7500% w porównaniu do poprzedniego tygodnia, dzięki czemu wylądowała ona na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się tytułów na Starym Kontynencie w minionym tygodniu. Produkcja Bethesdy wygrała m.in. z Helldivers 2 oraz EA Sports FC 24.

Wiedżmin 3 pozwoli tworzyć własne zadania, animacje i lokacje. CD Projekt udostępnia nowe narzędzie

CD Projekt RED udostępnił na Steam oficjalny edytor modów The Witcher 3 REDkit do Wiedźmina 3: Dziki Gon, który w zasadzie pozwoli dostarczyć nową zawartość do gry i przedłużyć jej żywot. Jak zaznaczono program bazuje na identycznych narzędziach, z których korzystali deweloperzy do tworzenia trzeciej części, więc powinniśmy dostać nieograniczoną swobodę w modyfikowaniu tytułu. Oznacza to, że moderzy mogą przygotować nowe zadania, animacji postaci czy nowych lokacji do odwiedzenia (mówi się tu o opcji dodania oddzielnych regionów).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Podsumowanie newsów ITHardware - tydzień 150. Sprawdź co Cię ominęło

 0