Przeglądarka Brave ma teraz wbudowany portfel krypto, który obsługuje aktywa kryptograficzne i NFT

Przeglądarka Brave ma teraz wbudowany portfel krypto, który obsługuje aktywa kryptograficzne i NFT

Przeglądarka Brave oferuje w najnowszej wersji nową funkcjonalność w postaci portfela kryptograficznego. Twórcy stawiają na bezpieczeństwo i chcieli stworzyć alternatywę dla typiwych portfeli programowych bądź sprzętowych, a także usunąć konieczność korzystania z rozszerzeń stron trzecich.

Użytkownicy przeglądarki Brave mogą zauważyć po aktualizacji do najnowszej wersji, że program oferuje teraz wbudowany portfel kryptograficzny. Dzięki nowej funkcjonalności posiadacze kryptowalut oraz zasobów NFT mogą zarządzać swoimi portfelami, bez instalowania zewnętrznych dodatków, zmniejszając potencjalne zagrożenie i wykorzystanie zasobów systemowych. Ryzen kryptowalut nieustannie rośnie, a do biznesu tego przyłączają się ciągle nowi inwestorzy oraz firmy akceptujące krypto jako formy płatności. Doprowadziło to do wzrostu nowych portfeli kryptograficznych, a użytkownicy nie zawsze wiedzą co wybrać. Na rynku mamy rozwiązania sprzętowe i programowe, a wśród nich portfele gorące, które wymagają aktywnego połącznia z internetem oraz portfele zimne - a każdy z nich ma swoje wady i zalety.

Przeglądarka Brave oferuje teraz portfel, który obsługuje aktywa kryptograficzne i NFT oraz  pozwala przeglądać wykresy rynku kryptowalut w czasie rzeczywistym i porównywać ceny tokenów. Można go łączyć również z portfelami sprzętowymi i wiele więcej...

Portfel Brave ma na celu zapewnienie alternatywnego rozwiązania, które pozwoli uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa związanych z portfelami w formie oprogramowania, które są bardziej podatne na oszustwa phishingowe i kradzież. Co więcej, można podłączyć go do portfeli sprzętowych, takich jak Trezor i Ledger (Ledger Live nie jest wymagany) i importować zasoby z Brave Crypto Wallet, MetaMask i innych portfeli. Portfel Brave pozwala również użytkownikom przeglądać wykresy rynku kryptowalut w czasie rzeczywistym (na podstawie danych CoinGecko), porównywać ceny tokenów u różnych dostawców/giełd z wbudowanymi funkcjami wymiany oraz wysyłać i odbierać aktywa i transakcje NFT.

Inne możliwości, których użytkownicy mogą oczekiwać, to kupowanie waluty fiducjarnej za pośrednictwem Wyre, zarządzanie swoim portfelem i obsługą DApp na dowolnych łańcuchach kompatybilnych z EVM (Polygon, xDai, Avalanche i inne) oraz L2. Wsparcie dla blockchain Solana planowane jest na 2022 rok. Portfel Brave oparty jest na otwartej licencji MPL, która pozwala programistom przyczynić się do jego rozwoju. W tej chwili portfel Brave jest dostępny tylko w przeglądarce na komputerze, a wkrótce planuje się wdrożyć go w aplikacji mobilnej.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przeglądarka Brave ma teraz wbudowany portfel krypto, który obsługuje aktywa kryptograficzne i NFT

 0