Przejście Dying Light 2 zajmie 500 godzin? Jednak wcale nie... Dewelopera "odrobinę" poniosło

Przejście Dying Light 2 zajmie 500 godzin? Jednak wcale nie... Dewelopera "odrobinę" poniosło

Gdy Techland ogłosił w weekend, że ukończenie Dying Light 2 zajmie 500 godzin w sieci zawrzało. Gracze liczyli ogromną na ogromną produkcję i choć zapewne gra będzie świetna, to jej przejście zajmie mniej czasu, niż sugerowało studio. Prawdę mówiąc... dużo mniej.

Gra, której ukończenie zajmie 500 godzin brzmiało jak obietnica świetnej i długiej rozgrywki, a także wyzwanie. Okazuje się jednak, że studio nieco rozminęło się z prawdą, bo podany czas 500 godzin to "czas potrzebny na zmaksymalizowanie gry ze wszystkimi głównymi i pobocznymi zadaniami, wyborami i zakończeniami, sprawdzeniem każdego miejsca na mapie, każdym dialogiem i znalezieniem każdego przedmiotu kolekcjonerskiego". Czyli jednak jest tu wyzwanie, ale prawdę mówiąc, mało kto się go podejmie (nie licząc tych najtwardszych, którzy będą chcieli mieć czym pochwalić się na forach i YouTube). Żeby ukończyć grę ze wszystkimi zadaniami pobocznymi potrzeba 80 godzin, a sam wątek fabularny jest jeszcze krótszy.

Przejście Dying Light 2: Stay Human wcale nie zajmie 500 godzin, a przynajmniej nie w taki sposób, o którym myśleli gracze. Główny wątek wraz z misjami pobocznymi będzie sporo krótszy - i dobrze.

Techland wyjaśnił, że gra w Dying Light 2 zajmuje tylko około 20 godzin, dodając, że "Dying Light 2: Stay Human jest przeznaczony dla graczy o różnych stylach rozgrywki i preferencjach, aby odkrywać świat według własnego uznania”. Czy taka zmiana w czasie gry robi jakąś różnicę? W zasadzie tak, bo 500 godzin potrzebnych na ukończenie gry mogłoby odstraszyć niejednego gracza. Skorygowany czas potrzebny na ukończenie podstawowego wątku wydaje się sensowny, a z misjami pobocznymi gra zapewni i tak sporo godzin rozrywki.

Dying Light 2 to kontynuacja dobrze przyjętej produkcji Techlandu z 2015 roku. Tym razem jednak studio postanowiło urozmaicić rozgrywkę o elementy RPG. Oznacza to, że zamiast jedynie biegania po dachach i walki z zombie, będziemy mieli m.in. system wyborów moralnych. Gra zadebiutuje 22 lutego 2022 roku na PC, PS5, XSX, PS4, XONE i Switch.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Przejście Dying Light 2 zajmie 500 godzin? Jednak wcale nie... Dewelopera "odrobinę" poniosło

 0