Seria Galaxy S24 jest skazana na Exynosa. Model Exynos 2400 z premierą w tym roku

Seria Galaxy S24 jest skazana na Exynosa. Model Exynos 2400 z premierą w tym roku

O kontynuacji serii Exynos mówiło się już dużo. W ostatnim czasie pojawiają się coraz bardziej szczegółowe informacje na temat modelu Exynos 2400. Według nowych doniesień, chip ten ma zostać ujawniony przez Samsunga jeszcze w tym roku. Oznaczałoby to powrót serii Galaxy S24 do autorskich procesorów Samsunga.

Exynos 2400 jeszcze w tym roku?

Coraz więcej wskazuje na to, że Samsung wróci do starej taktyki oferowania swoich flagowych smartfonów z dwoma różnymi procesorami. Tak samo jak w przypadku serii Galaxy S22, również urządzenia z linii Galaxy S24 mają być dostępne zarówno z chipem Snapdragon, jak i Exynos, co najpewniej znów będzie zależeć od rynku. Jakiś czas temu w sieci pojawiła się bardzo szczegółowa specyfikacja Exynosa 2400. Dziś do newsa SamMobile na ten temat odniósł się TrendForce.

Według TrendForce, Exynos 2400 zostanie wydany jeszcze w tym roku, a konkretniej w czwartym kwartale. Co więcej, oczekuje się, że w chip ten wyposażone będą nadchodzące smartfony z linii Galaxy S24.

W tweecie czytamy, że Samsung "wznowił swój projekt projektowania AP". Według TrendForce, Exynos 2400 zostanie wydany jeszcze w tym roku, a konkretniej w czwartym kwartale. Co więcej, oczekuje się, że w chip ten wyposażone będą nadchodzące smartfony z linii Galaxy S24. TrendForce dodaje jednak, że Exynos 2400 będzie dostępny w urządzeniach należących do serii Galaxy S24 tylko w limitowanej skali. Utwierdza nas to w przekonaniu, że Samsung faktycznie powróci do strategii zakładającej wykorzystywanie zarówno Snapdragona, jak i Exynosa. W związku z tym, zgodnie ze wcześniejszymi działaniami Samsunga, na naszym rynku pojawi się Exynos 2400.

Exynos 2400 wygląda dobrze, ale na papierze

Skoro wiele wskazuje na to, że do nas i tak trafi wersja z Exynosem, przypomnijmy po krótce, co według ostatnich przecieków zaoferuje ten SoC. Nowy chip Samsunga ma być wyposażony w łącznie 10 rdzeni w konfiguracji 1 + 2 + 3 + 4 na czele z układem Cortex-X4 o zegarze 3,1 GHz. Ponadto zobaczyć mamy nowy układ graficzny Xclipse 940 bazujący na architekturze RDNA 2. GPU ma posiadać dwukrotnie więcej jednostek CU w porównaniu do Xclipse 920.

Warto też wspomnieć, że Exynos 2400 ma obsługiwać dwukierunkową komunikację satelitarną, co daje nadzieję na wprowadzenie wraz z serią Galaxy S24 awaryjnych wiadomości SOS przez satelitę. Do produkcji wykorzystywany ma być ulepszony proces 4 nm Samsunga. Na papierze Exynos 2400 nie wygląda zatem na wybrakowany chip. Mamy obiecująco zapowiadającą się konfigurację 10 rdzeni, mocne GPU i nowoczesną litografię. Pytanie tylko, jak będzie to wszystko wyglądać w praktyce. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Seria Galaxy S24 jest skazana na Exynosa. Model Exynos 2400 z premierą w tym roku

 0