10-letnia gra na konsolę Xbox 360 kupiona za 600 dolarów. Gracz oszalał?

10-letnia gra na konsolę Xbox 360 kupiona za 600 dolarów. Gracz oszalał?

The Elder Scrolls V: Skyrim to popularna gra RPG, ale nie sądziliśmy, że ktoś zapłaci za nią kiedykolwiek ponad 600 dolarów. W przeliczeniu to około 2300 złotych.

Pomimo, że w Skyrim ma już dziesięć lat i można w niego zagrać niemal na każdej popularnej platformie, pewien gracz postanowił wydać 600 dolarów na nieodpakowany egzemplarz gry w wersji na konsolę Xbox 360. Piąta część popularnej serii RPG-ów sprzedała się na aukcji przedwczoraj, tj. 11 lipca.

The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji na konsolę Xbox 360 sprzedany na aukcji za - bagatela - 600 dolarów.

O sprawie poinformował serwis Kotaku. Organizacją i finalizacją transakcji zajął się dom aukcyjny Heritage Auctions, specjalizujący się w aukcjach z rzadkimi i często bardzo drogimi przedmiotami. Przedsiębiorstwo powstało w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

 Starfield - wyciekły screeny z gry. Kosmiczny Skyrim trafić ma tylko na PC i Xboxa

W sprawę zaangażowano także firmę o nazwie Wata, które ocenia wartość kolekcjonerską przedmiotów związanych m.in. z grami wideo. Sprzedany za 600 dolarów Skyrim na Xboksa 360 otrzymał od niej bardzo wysoką notę 9,2 A+. To dość zaskakujące, biorąc pod uwagę, że mówimy o zaledwie dziesięcioletnim tytule, do tego bardzo łatwo dostępnym w wersjach na różne platformy.

600 dolarów wydane na Skyrima na Xboksa 360 robi wrażenie, ale wypada blado przy transakcjach, do jakich dochodziło ostatnio na aukcjach organizowanych przez Heritage Auctions.

3 dni temu informowaliśmy, że 30-letnia The Legend of Zelda w wersji na NES z 1987 roku została sprzedana za 870 tys. dolarów (około 3,3 mln złotych), pobijając tym samym rekord Super Mario Bros. z kwietnia tego roku - 660 tys. dolarów (ponad 2,5 mln złotych).

Na kolejny rekord nie trzeba było długo czekać. Wczoraj pisaliśmy o zapieczętowanej kopii Super Mario 64, którą kolekcjoner kupił na aukcji za 1,56 mln dolarów (około 6 mln złotych). "Cóż, trochę nas zamurowało" - skomentowało transakcję samo Heritage Auctions.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: 10-letnia gra na konsolę Xbox 360 kupiona za 600 dolarów. Gracz oszalał?

 0