Sony szuka specjalisty do PlayStation PC, który zajmie się rozwojem gier na komputery

Sony szuka specjalisty do PlayStation PC, który zajmie się rozwojem gier na komputery

Sony otwiera się na komputery i udostępnia coraz więcej gier wcześniej zarezerwowanych na wyłączność konsol PlayStation. Firma zamierza rozszerzyć swoją strategię, o czym świadczy ogłoszenie udostępnione w sieci.

Sony otwiera się na komputery. Dotychczas dostaliśmy sporo gier, które wcześniej zarezerwowano tylko dla PlayStation m.in. Horizon Zero Dawn, a to nie koniec przenoszenia produkcji, ponieważ 22 czerwca 2022 roku na PC zadebiutuje Uncharted: Legacy of Thieves Collection. Okazuje się, że japoński producent myśli o komputerach jako platformie gamingowej poważnie czego dowodzi ogłoszenie opublikowane przez firmę o poszukiwaniu starszego dyrektora, który pokieruje "strategią i planowaniem rozwoju na komputerach" i ogólnym rozwojem sekcji PlayStation PC. Pracownik działający w San Mateo w Kalifornii (Stany Zjednoczone) będzie odpowiedzialny m.in. za działalność handlową w ramach sprzedaży w kanale globalnym i zapewni wzrost sprzedaży w segmencie PC.

Sony szuka do PlayStation PC specjalisty, który będzie rozwijał gry na tę platformę sprzętową.

Sony szuka specjalisty do PlayStation PC, który zajmie się rozwojem gier na komputerach

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Sony otworzyło dział PlayStation PC zajmujący się komputerami w tym przenoszeniem gier właśnie na tę platformę sprzętową. W rozmowie z Game Informer na początku tego roku dyrektor God of War Cory Barlog twierdził, że deweloperzy walczyli o wydanie największych gier Sony na blaszaki. Jedną z pierwszych większych produkcji, które trafiły na komputery z PlayStation był Horizon Zero Dawn, a w 2021 pojawił się God of War i Days Gone. W przyszłości oczywiście gracze komputerowi mogą oczekiwać równie ciekawych premier.

Sony podobnie jak Microsoft chce przejmować studia deweloperskie na wyłączność, chociaż o takiej ofensywie raczej mowy nie ma. Po zakupie Haven Studio na celowniku Japończyków znalazł się Kojima Productions, którego nikomu przedstawiać nie trzeba. Twórcy Death Stranding mogą zostać przejęci przez Sony i wcieleni do grupy PlayStation Studios. Studio założył po odejściu z Konami w 2015 Hideo Kojima i podobno obecnie pracuje nad grą z gatunku horroru, co nie stanowi zaskoczenia, bowiem Kojima w przeszłości zajmował się nowym Silent Hillem.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sony szuka specjalisty do PlayStation PC, który zajmie się rozwojem gier na komputery

 0