Star Wars: Knights of the Old Republic Remake - KOTOR zmierza na PS5 i PC

Star Wars: Knights of the Old Republic Remake - KOTOR zmierza na PS5 i PC

Zapowiedziano remake kultowej już gry w świecie Gwiezdnych Wojen - Star Wars: Knights of the Old Republic. Produkcja zmierza na PlayStation 5 oraz PC.

Za tworzenie remake'u odpowiedzialne jest studio Aspyr, które stworzyło m.in. konwersję Jedi Academy oraz Jedi Outcast. Zespół twórców, według zapewnień Sony, zatrudniło do pracy przy projekcie nawet osoby odpowiedzialne za oryginalnego KOTOR'a, a więc mamy do czynienia z weteranami, którzy będą czuwać nad tym, by gra zachowała swój charakterystyczny urok. Warto wspomnieć, że nie jest to po prostu zwykła konwersja na PS5, a całkowicie przemodelowany świat, od podstaw, by sprostać rosnącym wymaganiom społeczności jeśli chodzi o efekty audiowizualne. Star Wars: Knights of the Old Republic jest jedną z najwyżej ocenianych gier w historii - w ogóle.

To już pewne. Powstaje remake Star Wars: Knights of the Old Republic. Gra zmierza na PlayStation 5 oraz PC.

W serwisie Metacritic, oceny krytyków z branży nie pozostawiają żadnych złudzeń - 93/100. To samo można powiedzieć o ocenach użytkowników. Tu średnia oscyluje w granicach 9.0/10. Osobom, które grały w 2003 roku - bo wtedy właśnie wyszła ta gra, nie trzeba chyba tłumaczyć, że produkcja to absolutna czołówka z przeszłości, ale jeśli nie graliście, teraz będziecie mogli to zrobić. KotOR wyprodukował Bioware i sama gra jest kultowym już RPG, w której wcielamy się w bohatera będącego jednym z pasażerów okrętu wojennego. Według serwisu HowLongtoBeat, oryginalną grę można przejść w około 30 godzin. Nie znamy natomiast nawet przybliżonej daty wydania omawianego remake'u. Nie wróży to więc nic dobrego, ale miejmy nadzieję, że zagramy już w 2022 roku. Śledźcie kolejne doniesienia w tej sprawie, bo te według zapewnień Sony, mają być naprawdę interesujące. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Star Wars: Knights of the Old Republic Remake - KOTOR zmierza na PS5 i PC

 0