The Last of Us Part I Remake to skok na kasę? Twórca odpowiada

The Last of Us Part I Remake to skok na kasę? Twórca odpowiada

The Last of Us Part I Remake zebrał nie tylko pochwały, ale też głosy krytyczne. Nie brak zarzutu, że gra, która najpierw dostała remaster a teraz remake zwyczajnie go nie potrzebuje, bo zmian wprowadzonych do tytułu wydanego pierwotnie w 2013 roku jest zbyt mało jak na remake. Czy to faktycznie skok na kasę jak niektórzy twierdzą? Do tego zarzutu odniósł się deweloper.

The Last of Us Part I Remake wniesie kilka nowości w tym usprawnienia graficzne, dzięki którym gra bardziej przypomina swoją kontynuację z 2020 roku, aczkolwiek nadal zmian jest zbyt mało, by całość zasługiwała na pełnoprawny remake. Stąd też pojawiły się głosy krytyczne, a nawet zarzut, że mamy do czynienia ze skokiem na kasę, bowiem produkcję wyceniono na 70 dolarów amerykańskich niczym całkowicie nową grę, którą The Last of Us Part I przecież nie jest. Co na to Naughty Dog? Jeden z twórców, odpowiedzialny za animację, Robert Morrison stwierdził, że The Last of Us Part I nie stanowi skoku na portfele graczy i jest czymś więcej niż niektórzy uważają. Morrison twierdzi, iż studio włożyło w remake dużo pracy oraz przyłożyło uwagę do detali.

Jeden z twórców The Last of Us Part I odrzuca twierdzenie jakoby remake był skokiem na kasę.

Morrison uważa, że to "skrupulatnie zbudowany i najbardziej dopracowany projekt, jaki kiedykolwiek widział lub w którym uczestniczył w całej karierze. Najwyższy możliwy poziom staranności i dbałości o szczegóły". W tej chwili wygląda to bardziej na usprawiedliwienie wysokiej ceny The Last of Us Part I Remake. Wydaje się, że remake powstaje głównie z myślą o osobach, które nie miały jeszcze do czynienia z serią i stanowi dobry początek, by zrozumieć uniwersum przed premierą serialu HBO, która nastąpi w 2023 roku. Tak czy inaczej, nikt nie jest zmuszony do tego, żeby inwestować w remake, zawsze może ograć remaster, który pozostaje tańszą opcją. The Last of Us Part I Remake pojawi się na PS4 2 września 2022 roku.

Warto wspomnieć, że The Last of Us Part I zadebiutuje też na komputerach, ale termin wydania jest nieznany. Różnice między poszczególnymi wydaniami jedynki prezentuje filmik opublikowany z okazji dnia ojca. Studio Naughty Dog pokazało na nim, jak zmienił się bohater opowieści Joel i widać pewne różnice. Tak jak należało oczekiwać postaci bliżej do swojej wersji z drugiej części, leczy czy jest to warte wydania niemałych pieniędzy? Na to niech każdy odpowie sobie sam.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: The Last of Us Part I Remake to skok na kasę? Twórca odpowiada

 0