TikTok z nowym rekordem. Wcześniej dokonał tego tylko Facebook

TikTok z nowym rekordem. Wcześniej dokonał tego tylko Facebook

TikTok szturmem podbił rynek, ciesząc się ogromną popularnością, w szczególności wśród nastolatków. Ta chińska aplikacja od ByteDance o viralowym charakterze bije rekordy, a teraz może odnotować na swoim koncie kolejny, który plasuje ją w bardzo elitarnym gronie.

Jak informuje SensorTower, mobilna aplikacja TikTok została pobrana już przeszło trzy miliardy razy ze sklepów Apple iOS Store i Google Play Store. Ten kamień milowy jest o tyle imponujący, że jest to pierwsza aplikacja innej firmy spoza ekosystemu Facebooka, która zanotowała tak dużo pobrań. TikTok dołącza także do wąskiego grona aplikacji, takich jak Tinder, Netflix, YouTube i Tencent Video, które wygenerowały ponad 2,5 miliarda dolarów wydatków konsumenckich. TikTok zdołał osiągnąć ten cel pomimo zakazów w kilku krajach, takich jak Indie i Pakistan. Aplikacja jest również zakazana w Chinach, ale firma macierzysta TikTok, ByteDance, stworzyła identyczną aplikację o nazwie Douyin na rodzimy chiński rynek, która również jest uwzględniona w danych SensorTower.

Aplikacja TikTok została pobrana już przeszło trzy miliardy razy ze sklepów Apple iOS Store i Google Play Store.

TikTok z ważną zmianą. Aplikacja pozwoli na publikację dłuższych filmów

TikTok z ważną zmianą. Aplikacja pozwoli na publikację dłuższych filmów

Rynek mediów społecznościowych jest bardzo konkurencyjny, a firmy niemal natychmiast kopiują funkcje swoich konkurentów, dlatego trudno jest to wybić się czymś oryginalnym. SensorTower mówi również, że konkurenci, jak Kwai i Moj, próbują swoich sił kosztem TikToka. Według analityków ByteDance będzie więc zmuszone nadal wprowadzać innowacyjne funkcjonalności, aby mieć pewność, że jego produkt będzie w stanie wyprzedzić konkurencję, przynajmniej jeśli chce odnosić dalsze sukcesy w tym segmencie rynku.

TikTok aktualizuje politykę prywatności. Aplikacja będzie gromadzić nasze dane biometryczne

SensorTower mówi również, że TikTok powinien również nadal budować swój ekosystem twórców, aby więcej osób tworzyło ekskluzywne treści na platformie, dając użytkownikom więcej powodów do ciągłego zaglądania na TikToka. Wydaje się jednak, że aplikacja najgorszy okres ma już za sobą, gdyż prezydent USA Joe Biden zniósł ban nałożony na nią przez swojego poprzednika, czyli Donalda Trumpa. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: TikTok z nowym rekordem. Wcześniej dokonał tego tylko Facebook

 0