Titanfall 2 z niebezpieczną luką? Respawn odnosi się do obaw graczy

Titanfall 2 z niebezpieczną luką? Respawn odnosi się do obaw graczy

Titanfall mimo upływu lat nadal posiada oddane grono fanów, które liczyło, że Respawn Entertainment zapowie trzecią odsłonę serii, jednak szanse na ów scenariusz zmalały do krytycznego poziomu po udostępnieniu Apex Legends. Najnowsza gra studia jest regularnie wspierana i rozwijana, więc na ten moment nie powinniśmy oczekiwać nadejścia trzeciego epizodu notabene połączonego uniwersum ze wspomnianym battle royale.

Jakiś czas temu pojawiły się niepokojące doniesienia jakoby Titanfall umierało na oczach swoich rodziców, którzy nic z tym faktem nie robili, czemu sami zainteresowani zaprzeczyli. W oświadczeniu Respawn stwierdziło, że gry z serii Titanfall nie są zapomniane, lecz szkoda tylko, że pracowały nad nimi jedynie dwie osoby. Gracze skarżący się na problemy z falami oszustów mogli mieć teraz kolejny powód do niepokoju. Otóż użytkownik Discorda o pseudonimie DirectXeon napisał o błędzie w zabezpieczeniach Titanfalla 2 pozwalającym atakującemu odpalić lokalny kod bezpośrednio z serwera. W dalszej konsekwencji błąd mógłby posłużyć do zainstalowania na urządzeniu ofiary niebezpiecznego oprogramowania. Problem dotyczy wszystkich platform, a więc również i konsol.

Respawn uważa, że luka w zabezpieczeniach Titanfall 2 jest prosta i może posłużyć najwyżej do zawieszenia gry.

Ogółem całość dotyczy nazw graczy i jeśli nick danej osoby, która wysłała nam zaproszenie pozostaje zbyt długi, to gra nadpisuje pamięć, żeby go przechować. Gdy jednak przekroczymy tymczasowy bufor komputer zacznie traktować nazwę jako uruchamiany kod mogący posłużyć do włączenia dowolnej aplikacji, w tym groźnego programu. W takiej sytuacji gracze, idąc za radą innych ludzi zaczęli w panice usuwać Titanfalla 2 z dysku, a przytoczona informacja dość szybko obiegła media społecznościowe. Do sytuacji odniosło się Respawn Entertainment, które potwierdziło, że wie o błędzie, z kolei później opublikowało następny komunikat twierdząc, że nie ma się czego obawiać. Programiści ze studia wierzą, że exploit nie jest w stanie poważnie zagrozić urządzeniom i posłuży co najwyżej do zawieszenia produkcji.

Warto tu zarazem przytoczyć historię ataku hakerskiego na serwery Apex Legends mającego na celu zwrócić uwagę twórców na cheaterów grających w Titanfalla. Społeczność żądała naprawienia wcześniejszego tytułu. Witryna savetitanfall.com, która została założona kilku miesięcy temu, ma na celu zwrócenie uwagi na ogromny problem ze wciąż popularną grą Titanfall, w którą generalnie nie da się spokojnie grać.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Titanfall 2 z niebezpieczną luką? Respawn odnosi się do obaw graczy

 0