Zapłacił 30 mln USD za lot w kosmos z Bezosem. Nie poleci, bo nie pasuje mu termin

Zapłacił 30 mln USD za lot w kosmos z Bezosem. Nie poleci, bo nie pasuje mu termin

Wydając na coś 30 milionów dolarów, można by sądzić, że zakup znajdzie się dość wysoko na liście priorytetów, zwłaszcza jeśli to będzie lot w kosmos. Okazuje się, że nie dla wszystkich.

Osoba, która zapłaciła 30 mln USD, aby  w przyszłym tygodniu polecieć w kosmos z Jeffem Bezosem, nie znajdzie się na statku kosmicznym z powodu "konfliktów w harmonogramie". Należąca do właściciela Amazona firma Blue Origin ogłosiła, że anonimowy zwycięzca, który zapłacił 27,9 miliona dolarów za bilet, ma inne plany na 20 lipca. Jego zastępcą zostanie Oliver Daemen, 18-letni świeżo upieczony absolwent szkoły średniej. 

Osoba, która za 30 mln USD wylicytowała lot w kosmos z Jeffem Bezosem nie poleci, bo ma inne, ważniejsze sprawy tego dnia.

Ojciec Daemena, Joes Daemen, dyrektor generalny holenderskiej firmy inwestycyjnej Somerset Capital Partners BV, zapłacił za bilet nieujawnioną sumę, jednak nie ma wątpliwości, że była to znaczna kwota. Blue Origin potwierdziło Forbesowi, że Daemen był uczestnikiem czerwcowej aukcji. "Jestem bardzo podekscytowany lotem w kosmos" – powiedział Daemen w filmiku opublikowanym na Twitterze. "Marzyłem o tym przez całe życie".

 Jeff Bezos rezygnuje ze stanowiska prezesa Amazona. Odchodzi z fortuną wycenianą na 203 mld USD

Daemen dołączy do najbogatszego człowieka na świecie wraz z bratem założyciela Amazona, Markiem Bezosem, na statku kosmicznym New Shepard. 82-letnia pilot Wally Funk będzie również na pokładzie. Rakieta wystartuje w zachodnim Teksasie w przyszły wtorek i doleci linii Kármána, uznawanej za początek kosmosu. "Mając 18 i 82 lata Oliver Daemen i Wally Funk reprezentują najmłodszych i najstarszych astronautów podróżujących w kosmos" — napisał Blue Origin. Oczekuje się, że misja potrwa zaledwie 10 minut, z czego trzy zostaną spędzone w stanie nieważkości w kosmosie. Blue Origin będzie latał autonomicznie, eliminując potrzebę pilotowania statku przez inny personel, i zejdzie na Ziemię za pomocą spadochronów.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Zapłacił 30 mln USD za lot w kosmos z Bezosem. Nie poleci, bo nie pasuje mu termin

 0