Konferencja Microsoftu 26 października - Surface Studio, VR/AR, Creators Update, Xbox

Konferencja Microsoftu 26 października - Surface Studio, VR/AR,  Creators Update, Xbox

Creators Update wprowadzi także szereg usprawnień do usługi Xbox. Po pierwsze Beam stanie się domyślną usługą do streamowania na Windows 10 i Xbox One. Niepotrzebne będzie osobne łączenie się z witryną serwisu Beam, wszystko będzie zintegrowane z interfejsem  Windows 10 i dashboardem Xbox One.  Na PC wystarczy nacisnąć Windows + G aby przywołać Game Bar - pasek opcji nagrywania i stamtąd skorzystać z opcji strumieniowania. Bez dodatkowych kroków czy odwiedzania witryny internetowej Beam. Nie wiadomo jeszcze jak sprawa będzie wyglądać na Xbox One, oprócz tego, że na pewno zadziała komenda głosowa wydana Cortaną: "Xbox, broadcast", tak jak w przypadku obecnie wspieranego natywnie Twitcha.

Beam wyróżnia się interaktywnością. Widzowie oglądając przekazy mają możliwość kontekstowego głosowania na to, co w danej chwili streamer powinien zrobić. Interaktywność serwisu uwypukla system nagradzania widzów punktami doświadczenia, które można wykorzystywać na dopasowywanie interfejsu albo na wspomniane głosowanie. Ponadto Beam szczyci się niezwykle niskimi opóźnieniami. Na ten moment jednak nie wiadomo, czy Beam zintegruje się poza tytuły PlayAnywhere.

Oprócz wsparcia dla Beam, dzięki Creators Update Xbox zyska obsługę bitstream audio i Dolby Atmos X - zarówno oryginalny model jak i Xbox One S. Xbox One S nie oferuje tylu opcji wyboru dźwięku, co stacjonarne odtwarzacze 4K, przez brak obsługi bitstream audio przez HDMI, przez co nie można było uzyskać dźwięku z dedykowanych sprzętów obsługujących formaty Dolby True HD ani DTS-HD Master Audio. Zamiast tego możemy wybrać dźwięk nieskompresowany (PCM). Generalnie ta kwestia nie zmienia nic w samej jakości, ale otwiera nowe możliwości odnośnie kompatybilności sprzętów audio. Generalnie jedyne różnice to zapalanie światła z logiem na amplitunerze True HD / Master Audio i możliwość korzystania z trybu nocnego. Ten ostatni dostępny jest tylko w True HD - redukuje on dynamiczny zakres aby zminimalizować kontrasty między najcichszymi i najgłośniejszymi dźwiękami. Dodatkową funkcjonalnością płynącą z obsługi takich systemów jest możliwość skorzystania z presetów takich, jak tryb kinowy, gry, czy telewizyjny.

Zarówno bitstream i Atmos będą obsługiwane tak w grach, jak i zawartości video.

Dolby Atmos X to więcej niż tylko dźwięk 5.1 lub 7.1, gdyż tworzy dodatkową płaszczyznę - górne kanały efektowe  tworzą warstwę dźwięku nad efektywnym polem odsłuchu. Standard ten wymaga albo zestawu głośników kinowych Atmos bądź dokupienia głośników z górnymi kanałami efektowymi do aktualnie posiadanego zestawu surround. Dolby Atmos znacznie zwiększa immersję i jest obecnie używane w nowocześnie wyposażonych kinach. W kwestii ustawienia, tego typu głośniki nie muszą być zamontowane nad wysokością głowy, mogą one być skierowane ku górze, a następnie odbijać dźwięk z sufitu w dół. Dolby Atmos wymaga certyfikowanego tym oznaczeniem wzmacniacza bądź amplitunera; Onkyo, Denon i Pioneer tworzą wzmacniacze i amplitunery z certyfikatem Dolby Atmos.

Creators Update dla Xbox wprowadzi także możliwość organizowania turniejów. Będzie ona głęboko zintegrowana z interfejsem Xbox Live, lecz zarazem ograniczona do tytułów Xbox Play Anywhere, na PC i Xbox One. Turnieje mogą organizować także gracze - nie tylko Microsoft, developerzy oraz organizacje e-sportsowe. Można w nich tworzyć własne wyzwania, ustawiać własne reguły, czy wyznaczyć poziom trudności. Ponadto postępy można śledzić z różnych urządzeń. Wraz z integracją Windows 10 i Xboksa Microsoft pragnie jeszcze bardziej zbliżyć graczy o podobnych zainteresowaniach o siebie i umożliwić to w jak najszybszy i prostszy spsoób. W założeniu mają w tym pomóc dostępne w wersjach testowych dashboardu funkcje klubów tematycznych i szukania grupy, a teraz także i Arena. 

Po ustawieniu wszystkiego i wybraniu uczestników, wszyscy zostaną zaproszeni jednocześnie do turnieju, do którego dołączą za pomocą interaktywnego powiadomienia. Arena jest dostępna już teraz, lecz tylko dla członków programu Preview z konsolami ustawionymi na region amerykański. Oficjalnie w wersji publicznej funkcja ta wkroczy wiosną 2017 (gdy wyjdzie Creators Update na Xbox One). Microsoft pragnie połączyć usługi interaktywnego streamowania Beam z opcją organizowania turniejów i umożliwić ich oglądanie przez platformę Beam. Od marca można transmitować głos z czatu grupowego poprzez Twitch, tak więc wszystko zawiązuje się w jedną spójną całość.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Komputery

Pokaż / Dodaj komentarze do: Konferencja Microsoftu 26 października - Surface Studio, VR/AR, Creators Update, Xbox

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł