Surface Book i7
Surface Book i7 to nie nowy model debiutującego w tamtym roku Surface Booka lecz odświeżona jego wersja. Nowa bateria zapewni o 30% dłuższą żywotność, czyli 16 godzin pracy, i GPU z 2 GB GDDR5 - Nvidia GeForce GTX 965M o teoretycznej mocy 1.9 teraflopsów; niestety nie podano jeszcze taktowania. Odświeżona wersja SurfaceBook oferuje tylko jeden rodzaj CPU i jest to najpotężniejszy procesor z ubiegłorocznego Booka - dwurdzeniowy Intel Core i7-6600U 2.6 GHz. Poprzednia wersja SurfaceBook dysponowała procesorem szóstej generacji Skylake oraz specjalną wersję układu graficznego NVIDIA na bazie Maxwell (ekwiwalentną do 940M) z 1 GB GDDR5, taktowanego 953,6 Mhz i pamięcią o taktowaniu 1252,8 MHz. Jest to spory skok w mocy graficznej i prawdopodobnie na razie maksymalny na jaki Microsoft mógł sobie pozwolić gdyż nowe, budżetowe karty GeForce GTX 1050 i 1050 Ti nie doczekały się jeszcze wersji laptopowych.
Ponadto, w związku z wprowadzonymi zmianami znajdzie się tutaj także nowy system odprowadzania ciepła i drugi wentylator. Reszta designu pozostała ta sama - odczepiany i odwracany ekran dotykowy Pixelsense, pełnoprawna klawiatura, kompatybilny Surface Pen czy też "dyskretne GPU" zamontowane w klawiaturze (w droższych modelach, przy odczepieniu ekranu jako tableta, SurfaceBook używa drugiego, zintegrowanego GPU Intel HD 520). Ostał się także rozkładany zawias typu "fulcrum", zachowujący się niczym grzbiet książki. Niestety, oznacza to także to, że porty zostały nietknięte - nadal jest to MiniDisplayPort, magnetyczne złącze Surface do ładowania oraz analogowe wyjście audio, wraz z dwoma portami USB typu A oraz czytnikiem kart SD. Tym samym nie uświadczymy złącza Thunderbolt 3 i wsparcia dla USB typu C. Co więcej, z racji większej baterii, nieznacznie zwiększyła się waga z 1,58 kg do 1,647 kg.
Sprzedaż zacznie się 10 listopada, ale dostępna jest już przedsprzedaż na Microsoft.com. Ceny zaczynają się od $2,399. Najdroższy model kosztuje $3,299. Poszczególne konfiguracje różnią się wyłącznie ilością RAM oraz pojemnością dysku SSD (od 8 GB do 16 GB RAM oraz od 256 GB do 1 TB SSD).
Pierwszy telefon Windows 10 z zintegrowanym VR
Urządzenie nie zostało co prawda ogłoszone bezpośrednio na konferencji Microsoftu, ale zostało wypatrzone na stronie T-Mobile tego samego dnia. Jest to Alcatel Idol 4S na Windows 10 Mobile, który obsługuje także VR. Zestaw Wirtualnej Rzeczywistości jest integralną częścią zestawu.
Jest to pierwszy smartfon na Windows 10 kompatybilny z VR. Telefon jest ulepszoną wersją swojego androidowego odpowiednika i posiada 4 GB RAM (więcej o 1 GB) a także procesor Snapdragon 820 (poprzednio był 652).
Wymień Macbooka na Surface a Microsoft da Ci 650 dolarów rabatu
Microsoft zaoferuje posiadaczom Macbooków możliwość wymiany MacBooków na urządzenia Surface, proponując do $650 zniżki na urządzenia marki Surface. Informacji takiej udzielił wicedyrektor działu marketingu urządzeń Microsoftu, Brian Hall. Może być to posunięcie skierowane do ludzi, którzy rozczarowani są brakiem dotykowości w Macbookach, której Apple konsekwentnie się wypiera, mówiąc, że "nie ma ona sensu" i że Macbook to urządzenie bardziej stacjonarne. Z kolei Microsoft stawia na hybrydowość i stara się promować odczepiane, dotykowe ekrany. Zdaniem Halla, Apple "krzywdzi klientów" brakiem ekranów dotykowych. Microsoft najprawdopodobniej oczekuje, że fani Apple rozczarują się odświeżonymi wersjami MacBooków zaprezentowanymi 27 października tego roku. Nie jest to pierwszy raz kiedy firma z Redmond wychodzi do posiadaczy MacBooków z tego typu inicjatywą.
Pokaż / Dodaj komentarze do: Konferencja Microsoftu 26 października - Surface Studio, VR/AR, Creators Update, Xbox