Top 10 - Największe niespodzianki w grach 2020

Top 10 - Największe niespodzianki w grach 2020

Największe niespodzianki w grach 2020

Czas doprowadzić podsumowania roku do końca. Po wybraniu najlepszych gier 2020 oraz wypisaniu największych wpadek wymieńmy jeszcze pozytywne niespodzianki, jakie przyniósł poprzedni rok. Wbrew pozorom było ich sporo, i mogły wlać nieco radości w nasze zmartwione głowy. 2020 był okazją, by odkryć naprawę wiele nowych wspaniałych gier. Ze względu na formułę artykułu zastosowaliśmy jednak sito i wybraliśmy dziesięć z nich. Jeżeli szukacie prawdziwych zaskoczeń to, tu je znajdziecie. Będą otwarte światy, manewry podniebne, rozgrywki multiplayerowe i trochę sprzętu. Pandemia wisi nad nami cały czas, jednak w tak specyficznym medium, jakim są gry, nie odczuło się jej aż tak mocno. Do boju! Sprawdźmy te największe niespodzianki:

 

10. Immortals: Fenyx Rising

Mimo wyglądania na projekt poboczny, taki który można uznać za pole do eksperymentów, Immortals: Fenyx Rising po prostu pięknie wylądowało na naszych sprzętach. Gra świetnie wygląda i udowadnia, że mitologia grecka wciąż daje pretekst do opowiedzenia angażującej, bohaterskiej opowieści. Spróbowano połączyć tu fortnite'ową oprawę, rozgrywkę z The Legend of Zelda i sos charakterystyczny dla gier z otwartym światem od Ubisoftu. Czuć mocny potencjał na serię, która wyrośnie w cieniu innych głośnych tytułów firmy na jej najciekawszą własność intelektualną. Dobrze widzieć znane z taśmowej produkcji przedsiębiorstwa inwestujące co jakiś czas w coś takiego.

 

9. Star Wars: Squadrons

Licencja Star Wars przygniotła wielu developerów. Okazuje się jednak, że Gwiezdne Wojny pasują także do mniejszych projektów, które nie są na siłę rozdmuchane i epickie. Squadrons przede wszystkim bawi i jest bardzo dobrą (i intensywną) dawką pojedynków statków kosmicznych. To one są na pierwszym miejscu, a na drugim sama licencja. Dodatkowo otrzymaliśmy też bardzo dobrze zbalansowany multiplayer, w którym emocje trwają do ostatnich sekund meczu. Szkoda, że tak mało mówi się o tym tytule – tym bardziej że wykorzystuje także technologię VR i robi to z wielkim wdziękiem. Tak miłej niespodzianki od EA się po prostu nie spodziewałem.

 

8. Fall Guys: Ulitmate Knockout

Devolver Digital to wydawca, który potrafi skutecznie inwestować i co kilka miesięcy pozwala wypłynąć na szerokie wody kolejnym perełkom. Sukces Fall Guys: Ultimate Knockout to w dużej mierze ich zasługa, choć oczywiście bez świetnej gry nie byłoby o nim mowy. Produkcja, o której rok temu prawie nikt nie słyszał i nie myślał, w sierpniu nagle wskoczyła na pierwsze miejsca multiplayerowych list przebojów. Unikalny miks szczęścia, wyczucia i umiejętności potrzebny do wygrywania kolejnych konkurencji nie pozwala oderwać się od zabawy. Zresztą, dawno nie było gry, do której właśnie określenie „zabawa” pasowałoby równie mocno. Tu wszystko jest pozytywne i nic nie jest brane na serio. Czy wygrasz, czy przegrasz to w sumie bez różnicy, chodzi tylko o to, by trochę pośmiać się z pokracznych postaci, którymi pokracznie sterujemy. Wielkie zaskoczenie.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Top 10 - Największe niespodzianki w grach 2020

 0