Akademia AVerMedia – Jak strumieniować i nagrywać obraz z konsoli?

Akademia AVerMedia – Jak strumieniować i nagrywać obraz z konsoli?

Aby ułatwić użytkownikom wybór, firma AVerMedia przygotowała zestawienie cech swych rejestratorów. Możecie rzucić na nie okiem poniżej. Warto jeszcze tylko nadmienić, że jedynie modele LGP2 PLUS i LGX2 mają Pass-Through w rozdzielczości 4K. LGHD2 oraz LGHD LITE, kiedy podepniemy PlayStation 4 Pro lub Xboksa One X, ograniczą rozdzielczość obrazu przesyłanego na ekran telewizora do 1080p. Jednocześnie tylko LGP2 PLUS zapewnia możliwość nagrywania bez jakiegokolwiek komputera. Strumień zapisywany jest wówczas na karcie microSD - to rozwiązanie zainteresuje zapewne właścicieli słabszych konfiguracji sprzętowych. Na temat LGX2 warto z kolei wiedzieć, że jako iż jest to rejestrator przesyłający nieskompresowany sygnał przez uniwersalną magistralę szeregową, wymagania w kontekście jakości kontrolera USB 3.0 są dość wysokie. Producent gwarantuje bezproblemową współpracę tylko z kontrolerami Fresco, Intel, Renesas i VIA, podczas gdy zdolność z mikroukładami AsMedia jest ledwie częściowa, ograniczając maksymalną rozdzielczość przechwytywanego obrazu do trybu 1080p30. Przy czym jest to ograniczenie bardzo teoretyczne, bo w minimalnych wymaganiach sprzętowych LGX2 widnieją procesory Ivy Bridge oraz Haswell, a te idą w parze z natywną obsługą USB 3.0.

  LGHD2 LGHD LITE LGP2 PLUS LGX2
  Akademia AVerMedia, odc. 1 – Podłączenie i wstępna konfiguracja Akademia AVerMedia, odc. 1 – Podłączenie i wstępna konfiguracja Akademia AVerMedia, odc. 1 – Podłączenie i wstępna konfiguracja Akademia AVerMedia, odc. 1 – Podłączenie i wstępna konfiguracja
Maks rozdzielczość 1080p60 1080p30 1080p60 1080p60
Interfejs PCI Express PCI Express USB USB 3.1
Pass-Through
PC-Free      
Ultra Niskie Opóźnienie  
Wbudowany kodek H.264    
MJPEG    
Brak kompresji    
Oprogramowanie RECentral 4 RECentral RECentral 4 RECentral 4
Wsparcie XSplit & OBS
OS Win Win Win/Mac Win
Przycisk "hot"      
Zalety Interfejs PCI-E
Plug and play
Najwyższa jakość
Interfejs PCI-E Wielozadaniowość
Plug and play
Najwyższa jakość
i szybkość

Który model dla kogo, ciężko jednoznacznie stwierdzić. Powtórzymy, wszystko zależy od wymagań i posiadanego sprzętu. Jeśli nie chcecie wydawać na rejestrator większej sumy pieniędzy, a przy tym zadowala Was nagranie w 30 kl./s, to rozsądną ofertę stanowi wyceniony na około 360 zł model LGHD LITE, który dzięki sprzętowemu kompresorowi H.264 nieźle spisze się także na słabszych komputerach, z procesorami klasy Core 1. generacji czy Phenom II X4. Znacznie większą elastyczność i możliwości, z uwagi na całkowitą niezależność od komputera i obsługę trybu 1080p60, może zapewnić LGP2 PLUS, ale to już wydatek przekraczający 700 zł. Tańszy, bo wyceniony na nieco ponad 600 zł jest LGX2. Ten pozwala rejestrować obraz nieskompresowany, co przekłada się na najwyższą możliwą jakość, jednak jest zależny od mocy obliczeniowej procesora, przez co ma bardzo wysokie wymagania sprzętowe, począwszy od procesora Core i7-4770. No i pozostaje jeszcze lider, a mianowicie LGHD2 w cenie około 750 - 760 zł, wyposażony w sprzętowy kompresor MJPEG, który zapewnia najlepszy stosunek jakości obrazu do wymaganej mocy obliczeniowej komputera. Tyle tylko, że jego cena to dla wielu osób już niewątpliwie dość poważna inwestycja, a przy tym trzeba mieć komputer stacjonarny, nie laptop, bo w innym razie nie damy rady podłączyć karty rozszerzeń PCI Express, przynajmniej w prosty i oczywisty sposób.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Akademia AVerMedia – Jak strumieniować i nagrywać obraz z konsoli?

 0