Akademia AVerMedia – Jak strumieniować i nagrywać obraz z konsoli?

Akademia AVerMedia – Jak strumieniować i nagrywać obraz z konsoli?

ReCentral 4 jest oprogramowaniem bardzo wygodnym i spełniającym dobrze swoją rolę, ale jeśli ktoś potrzebuje prawdziwego kombajnu, to warto rozważyć darmowy program Open Broadcaster Software, znany także pod akronimem OBS Studio. Jest to z najchętniej wybieranych narzędzi do strumieniowania rozgrywki. Wszystko, co należy zrobić, to wybrać rejestrator AVerMedia jako źródło obrazu. Jako iż nagrywarka potrafi przesłać do OBS Studio sygnał nieskompresowany, użytkownik uzyskuje pełną kontrolę nad jakością i ostatecznym wyglądem transmisji. Mało tego, przechwytując obraz z konsoli poprzez kartę AVerMedia, możemy dodatkowo przechwytywać obraz z komputera konwencjonalną, procesorową metodą. Pozwala to tworzyć transmisje z wielu gier jednocześnie, w tym porównania w czasie rzeczywistym - to ucieszy zwłaszcza autorów wszelkiej maści poradników. Wyobraźcie sobie sytuację, w której nadawany jest obraz zarówno ze źródła zewnętrznego, konsoli czy Android TV, jak i właśnie peceta. W takim scenariuszu nie trzeba ani przepinać okablowania, ani zmieniać jakichkolwiek ustawień. Pozostaje zawczasu uruchomić tryb Multiview, czyli, mówiąc prościej, zadeklarować kilka źródeł obrazu. Reszta pozostaje w gestii nadawcy transmisji. Ciekawostką jest, że rejestratory AVerMedia wspierają nie tylko omówiony już program OBS Studio, ale także inne aplikacje firm trzecich, chociażby nie mniej popularny XSplit. Ten jednak jest oprogramowaniem komercyjnym.

Jak widzicie, rejestratory AVerMedia to rozwiązanie łatwe w obsłudze, a przy tym bardzo elastyczne. Wiąże się to oczywiście z koniecznością podjęcia wielu decyzji, czy to na etapie zakupu czy konfiguracji, ale później pozostaje się już tylko cieszyć naprawdę szerokimi możliwościami całego ekosystemu - sprzętu i oprogramowania.

Akademia AVerMedia – Jak strumieniować i nagrywać obraz z konsoli?

Podsumowując, chcąc nagrywać lub strumieniować obraz z konsoli, a właściwie wszystkich urządzeń wyposażonych w złącze HDMI, a nie zapewniających takiej funkcji natywnie, warto zaopatrzyć się w rejestrator obrazu. Urządzenia marki AVerMedia są niezwykle łatwe w instalacji, konfiguracji i obsłudze, a dodatkowo istnieje możliwość wykorzystania ich w duecie z doskonale znanym oprogramowaniem, jak OBS Studio lub XSplit. Tak oto tworzy się wielofunkcyjne centrum przesyłania obrazu w wysokiej jakości. To, który model nagrywarki wybrać, zależy od preferencji i warunków sprzętowych, ze szczególnym naciskiem na typ i wydajność posiadanego komputera, a także, nie da się ukryć, zasobność portfela. Wkrótce na ITHardware.pl powinny ukazać się szczegółowe opracowania dotyczące konkretnych modeli nagrywarek, które, mamy nadzieje, istotnie pomogą w podjęciu ewentualnych decyzji zakupowych. Omówimy też (albo już omówiliśmy) wybrane akcesoria dodatkowe, chociażby mikrofon pojemnościowy tego producenta. Jeśli więc interesujecie się tematem przechwytywania obrazu ze źródeł innych niż komputer, to koniecznie śledźcie nas na bieżąco. Możemy zdradzić, że tym razem nie zabraknie również materiałów wideo. A jeśli dręczą Was jakieś pytania lub niejasności związane z przekaźnikami obrazu, śmiało piszcie komentarze do tej publikacji. Postaramy się wszystko, metodycznie, wyjaśnić.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Akademia AVerMedia – Jak strumieniować i nagrywać obraz z konsoli?

 0