​​​​​​​3 laptopy, 3 gry - rzut oka na możliwości mobilnych kart graficznych

​​​​​​​3 laptopy, 3 gry - rzut oka na możliwości mobilnych kart graficznych

3 laptopy, 3 gry - rzut oka na możliwości aktualnych kart graficznych

Niedawno opublikowaliśmy krótki poradnik z gamingowymi laptopami wyposażonymi w karty graficzne NVIDIA GeForce, gdzie prezentowaliśmy 5 modeli z różnych segmentów cenowych. Tym razem postanowiliśmy przetestować trzy różne notebooki dla graczy z odmiennymi GPU na pokładzie, od najbardziej podstawowego GeForce’a GTX 1650, przez model GeForce GTX 1660 Ti ze średniej półki, po high-endowy GeForce RTX 2070, który oprócz wysokiej wydajności zapewnia też sprzętowe wsparcia dla technologii RTX, czyli śledzenia promieni w czasie rzeczywistym oraz DLSS. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na pytanie, czego w zakresie wydajności możemy się spodziewać po sprzętach wyposażonych w te właśnie modele. Jak bowiem podpowiada wieloletnie doświadczenie, wymagania graczy są naprawdę różne i nie każdy musi sięgać po najdroższe rozwiązania, żeby znaleźć sprzęt idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Wymagania graczy są naprawdę różne i nie każdy musi sięgać po najdroższe rozwiązania, żeby znaleźć sprzęt idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

​​​​​​​3 laptopy, 3 gry - rzut oka na możliwości mobilnych kart graficznych

Jaki laptop do gier? Proponowane modele z kartami NVIDIA GeForce

Tym samym postaramy się pokazać możliwości kart graficznych Zielonych z poszczególnych segmentów, co powinno ułatwić Wam wybór odpowiedniego laptopa. W tym celu posłużyliśmy się trzema gamingowymi notebookami od MSI - co istotne, każdy wyposażony został w ten sam procesor, Intel Core i7-9750H, co pomoże określić wpływ samej karty graficznej na wydajność. Uzyskane wyniki będą miały bardziej uniwersalny charakter, dzięki czemu można będzie je dość łatwo przełożyć na inne modele o zbliżonej konfiguracji, tym bardziej, że wspomniane CPU jest bardzo popularnym wyborem wśród producentów notebooków dla graczy. Artykuł ten na pewno nie wyczerpie tematu i nie ma takiego celu, ale może ułatwić wybór nowego sprzętu, by później uniknąć rozczarowania lub też bezsensownie nie przepłacać za coś, z czego nie będziemy korzystać. Zapraszamy do lektury!

Pokaż / Dodaj komentarze do: ​​​​​​​3 laptopy, 3 gry - rzut oka na możliwości mobilnych kart graficznych

 0