Acer Swift 3X - testujemy laptop z dedykowaną kartą graficzną Intela

Acer Swift 3X - testujemy laptop z dedykowaną kartą graficzną Intela

Acer Swift 3X - testujemy laptop z dedykowaną kartą graficzną Intela

Kiedy Intel zapowiadał przed rokiem, że w 2020 wypuści na rynek swoje samodzielne karty graficzne, wiele osób liczyło na to, że Niebiescy z przytupem powrócą do samodzielnych GPU (co zresztą zdawał się sugerować sam Raja Koduri, który jest głównym architektem i starszym wiceprezesem działu grafiki dyskretnej w Intelu). Tymczasem, zamiast spodziewanych wysokowydajnych stacjonarnych kart graficznych dla graczy, otrzymaliśmy jedynie mobilny układ Intel Iris Xe MAX Graphics, który rywalizować ma z budżetowymi propozycjami NVIDII z serii MX oraz zintegrowanymi grafikami AMD. Można więc powiedzieć, że z dużej chmury spadł mały deszcz, ale tak naprawdę to tylko zapowiedź tego, co ma nadejść, dlatego też warto przyjrzeć się pierwszej samodzielnej karcie graficznej Intela, bazującej na architekturze Xe. Nadarzyła się ku temu świetna okazja, ponieważ Acer wypuścił na rynek nowy ultrabook o nazwie Swift 3X, który przy okazji wyposażony jest w procesor 11. generacji Intel Core (Tiger Lake), więc będziemy mogli przekonać się, na co stać notebook wyposażony w najnowsze technologie giganta z Santa Clara.    

Acer Swift 3X to 14-calowy laptop klasy ultrabook, czyli ultramobilny sprzęt do pracy i codziennego użytkowania.

Acer Swift 3X - testujemy laptopa z dedykowaną kartą graficzną Intela

Acer Swift 3X to 14-calowy laptop klasy ultrabook, czyli ultramobilny sprzęt do pracy i codziennego użytkowania. Niska waga i kompaktowe wymiary tego rodzaju notebooków sprawiają, że te nie stanowią dla nas dużego obciążenia i łatwo je ze sobą wszędzie zabrać. Producent obiecuje jednak również wysoką wydajność, a to za sprawą połączenia procesora Intel Core 11. generacji z rodziny Tiger Lake (do wyboru Intel Core i5-1135G7 oraz Intel Core i7-1165G7) z dedykowaną kartą graficzną Intel Iris Xe MAX. Oczywiście taka kombinacja nie ma startu do komponentów, które znaleźć można w gamingowych laptopach, ale trzeba pamiętać o jakiej klasie laptopa tu mówimy i jego przeznaczeniu. W tym kontekście spodziewać można się już naprawdę dobrych rezultatów. Co więcej, zastosowany tu 14-calowy panel IPS Full HD spełniać ma wymagania "profesjonalistów, w tym fotografów i youtuberów", co oczywiście sprawdzimy, podobnie jak obiecywany czas pracy na baterii, który wynosić ma nawet do 17,5 godziny na jednym ładowaniu.  

Specyfikacja Acer Swift 3X
Ekran 14" 1920 x 1080 pikseli 60 Hz IPS
Procesor Intel Core i7-1165G7
Pamięć RAM 16 GB pamięci LPDDR4X
Grafika Intel Iris Xe MAX
Nośniki1 1 TB SSD M.2 
Łączność Wi-Fi 802.11ax, BT v5.1
Bateria 58,7 Wh
Wymiary 322,8 x 212,2 x 17,8 mm
Waga 1,37 kg
System Windows 10 Home 64-bit
Cena 5199 zł

Acer Swift 3X zdaje się kuszącym sprzętem w swojej kategorii, ale jak dobrze wiemy, diabeł tkwi w szczegółach, a w przypadku tego rodzaju laptopów to powiedzenie ma nawet większe zastosowanie. Tu dochodzimy do kwestii ceny, która w naszym kraju zaczynać ma się od 3799 zł, ale z racji tego, że notebook nie jest dostępny w sklepach, trudno to zweryfikować (polska premiera planowana jest dopiero na pierwszy kwartał przyszłego roku). Ponadto otrzymaliśmy do testów wariant z mocniejszym procesorem Intel Core i7-1165G7, więc kwota będzie tu wyższa i wynosić ma 5199 zł. To całkiem sporo, sprawdźmy zatem, co otrzymujemy za te pieniądze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Acer Swift 3X - testujemy laptop z dedykowaną kartą graficzną Intela

 0