Montaż podzespołów
Montaż podzespołów w be quiet! Dark Base Pro 901 to czysta przyjemność, wszak to konstrukcja full tower i oferuje nam ogromną przestrzeń (pojemność obudowy to ponad 80 litrów). Z drugiej jednak strony, to rozwiązanie o ogromnych możliwościach i składanie w niej komputera może okazać się też wyzwaniem, by... obudowa nie świeciła pustkami. Cały proces montażu przebiega nieco niestandardowo, przede wszystkim jest upraszczany na każdym etapie, zaczynając od montażu zasilacza i przykręcenia go do ramki oraz instalację od tyłu obudowy, przez wyjęcie całej tacki płyty głównej i wygodne zamontowanie zestawu, aż po bezkablowy montaż wentylatorów na ramkach na froncie i topie obudowy.
W obudowie jest bardzo dużo przestrzeni w każdym kierunku. Ilość miejsca pozwala na nieograniczoną swobodę i nie ma najmniejszego problemu z poprowadzeniem przewodu EPS. Podłączenie wentylatora tylnego oraz układu chłodzenia lub blokopompki jest bezproblemowe. Miejsca na prowadzenie kabli jest bardzo wiele i są tam, gdzie to potrzebne.
Irytuje cię kabel zasilający kartę graficzną? Nie ma problemu, w akcesoriach znajdziesz podpórkę dla GPU, w której przeprowadzisz i ukryjesz kabel zasilający.
Montujesz wiele dysków HDD i nie podoba ci się widok kabli SATA? I na to be quiet! ma sposób, otrzymujemy w zestawie pokrywę z tworzywa na kanał z dyskami.
Wentylacja obudowy komputera do gier - jak to zrobić skutecznie
Aranżacja kabli z tyłu obudowy oraz mocowanie HDD/SSD
Z tyłu obudowy znajdziemy cztery stalowe kanały do prowadzenia kabli, a w nich otwory i wypustki na opaski zaciskowe. Nośniki danych 3,5" montowane są na tulejkach gumowych.
Aranżacja okablowania w obudowie PC - poradnik i test
Efekt końcowy
Komputer złożony w be quiet! Dark Base Pro 901 prezentuje się dobrze. By wyglądał zjawiskowo, należy się bardziej postarać podczas projektowania i wykorzystać jak najwięcej przestrzeni zestawu. Dobrą opcją jest zamontowanie GPU pionowo (w tym wypadku adapter PCI-E nie jest dodawany do obudowy i należy go dokupić osobno).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test obudowy be quiet! Dark Base Pro 901 - więcej nie mogłem sobie wymarzyć