Chieftec Scorpion 3 - test obudowy ze średniej półki

Chieftec Scorpion 3 - test obudowy ze średniej półki

Podsumowanie i ocena końcowa Chieftec Scorpion 3 White Edition

Chieftec Scorpion 3 White Edition to ciekawa obudowa, której największymi zaletami są wygląd (wentylatory ARGB i szkło hartowane na boku i froncie jednak robi swoje) oraz jakość wykonania. Dużym pozytywem jest zastosowanie blachy o dużej sztywności. Tutaj nie ma mowy by tacka płyty głównej się nadmiernie odkształcała podczas montażu podzespołów. Stałe tuleje montażowe to także dobre rozwiązanie, a dodatkowe korytka prowadzenia kabli w przestrzeni serwisowej to również miły dodatek. W testach obudowa plasuje się w połowie stawki, ale po szkle hartowanym na panelu poprzednim można było się tego spodziewać. Przy wyborze obudowy musimy byś świadomi czego oczekujemy. Albo stawiamy na wygląd i wybieramy obudowę ze szkłem jak Chieftec Scorpion 3 White Edition, albo kierujemy się w stronę lepszej cyrkulacji powietrza z konstrukcją z meshowym frontem.

Chieftec Scorpion 3 White Edition to ciekawa obudowa, której największymi zaletami są jakość wykonania oraz wygląd. Wentylatory ARGB i szkło hartowane na boku i froncie jednak robi swoje.

 be quiet! Pure Base 500DX White - test pięknej i cichej obudowy

Zostając przy kwestiach chłodzenia brakuje mi wsparcia dla radiatorów 280 mm na topie oraz 360 mm na frocie. Panel przedni nie posiada filtrów przeciwkurzowych. Brakuje mi także kontroli prędkości obrotowej z płyty głównej.

  Test Fractal Design Meshify 2 XL

Jeżeli korzystacie z wielu urządzeń peryferyjnych, to docenicie trzy porty USB na panelu frontowym. Docenicie również jakość wykonania oraz sztywność całej konstrukcji, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach. Za obudowę przyjdzie wam zapłacić ok. 500 zł i jest to kwota niemała. W zasadzie zawyżona przez dołączone wentylatory Tornado ARGB z kontrolerem, bo sam taki zestaw to koszt ok. 220-240 zł. Ostatecznie Chieftec Scorpion 3 White Edition oceniam na 4 gwiazdki. Mimo kilku wad to niezła obudowa, która świetnie się prezentuje i jest solidnie wykonana.

Chieftec Scorpion 3 White Edition

 

 

Chieftec Scorpion 3 White Edition - opinia

 Chieftec Scorpion 3 White Edition - Zalety:

 • Sztywna konstrukcja
 • Wygląd
 • Trzy porty USB na przednim panelu
 • Cztery wentylatory ARGB
 • Kontroler oraz pilot RF
 • Kompatybilność z AiO z grubszym radiatorem
 • Filtry przeciwkurzowe
 • Prosty montaż

 Chieftec Scorpion 3 White Edition - Wady:

 • Brak możliwości zamontowania chłodnicy 360 mm
 • Brak przepustów na kable przy tacy płyty głównej
 • Brak filtra przeciwkurzowego w panelu przednim

Chieftec Scorpion 3 White Edition - cena

Cena na dzień publikacji: ok. 500 zł

Gwarancja: 2 lata

 

Sprzęt do testów dostarczył:

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chieftec Scorpion 3 - test obudowy ze średniej półki

 0