Test Chieftronic PowerUp GPX-750FC - dobry zasilacz, ale...

Test Chieftronic PowerUp GPX-750FC - dobry zasilacz, ale...

Podsumowanie i ocena Chieftronic PowerUp GPX-750FC

Chieftronic PowerUp GPX-750FC to kolejny model korzystający z platformy CWT GPX, czyli solidnej podstawy, którą widzieliśmy w niedawno testowanym KRUX Generator 850 Gold czy Thermaltake Toughpower GF 850 W. Sprawdzona platforma CWT oferuje nam bardzo dobre parametry elektryczne, maksymalną zanotowaną sprawność energetyczną powyżej 94%, spory zapas mocy, świetną regulację napięcia na linii 12 V oraz wysoką kulturę pracy, ale w połączeniu z nieco dokuczliwym terkotaniem łożyska kulkowego. We wnętrzu znajdziemy wyłącznie chińskie kondensatory i co najbardziej dziwi również chiński kondensator główny certyfikowany  (do 85 st.) Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ termowizja ukazuje dość wysokie temperatury podczas pracy, a szczególnie w mniej sprzyjających warunkach termicznych. Dodatkowo sam wentylator w takiej sytuacji nie ma nawet zamiaru włączać trybu zwiększonych obrotów, by nieco wspomóc ciężko pracującą elektronikę w środku Pozostałe kondensatory są certyfikowane do pracy w temperaturze do 105 st. C, więc to akurat na plus.

Mimo dobrych wyników testów jestem bardzo zniesmaczony licznymi oszczędnościami i mimo to wcale nie najniższą ceną. Tego zasilacza nie mam sumienia Wam polecić.

Wady? Można było zastosować lepsze jakościowo kondensatory na stronie wtórnej lub choćby APFC. Mimo dobrych wyników w testach, jestem bardzo zniesmaczony licznymi oszczędnościami i mimo to wcale nie najniższą ceną, gdzie konkurencja korzystająca z tej samej platformy oferuje więcej i przede wszystkim taniej.

Chieftronic PowerUp GPX-750FC mimo zastosowania słabszych kondensatorów, których nie jestem szczególnym fanem (chętnie zobaczyłbym tutaj tajwańskie zamienniki Teapo lub równie dobre Elite), dobrze poradził sobie we wszystkich, nawet tych najbardziej wymagających testach. Chieftronic pokazał przy tym jednak, że jest liderem oszczędności, zaczynając od opakowania, które jest wspólne dla całej serii, a kończąc na słabej jakości elektronice. Testowany model kupimy za ok. 445-499 zł i producent udziela na niego jedynie 5-letniej gwarancji, gdzie za konstrukcje takie jak KRUX Generator 750 W i Thermaltake Toughpower GF 750 W przyjdzie nam zapłacić odpowiednio 499 zł i 449 zł, a ostatnio testowanego SilentiumPC Supremo FM2 750 W kupimy od 434 zł. Każdy z konkurencyjnych modeli jest lepszy i choć niektóre droższe, warto do nich dołożyć. Testowany model oceniam na 2,5 gwiazdki. Niestety Chieftronic PowerUp GPX-750FC w żaden sposób do mnie nie przemawia. Cena do jakości jest po prostu nieadekwatna. Jeżeli zatem szukasz dobrego i świetnie wycenionego zasilacza z długą gwarancją, to koniecznie sprawdź propozycje konkurencji, bo tego zasilacza nie mam sumienia Wam polecić.

Chieftronic PowerUp GPX-750FC

 

 

Chieftronic PowerUp GPX-750FC - opinia:

 Chieftronic PowerUp GPX-750FC - zalety:

 • Wydajność, średnia sprawność 93,42%
 • Platforma CWT
 • Niskie tętnienia
 • Działające zabezpieczenia
 • Gwarancja 5 lat
 • Cicha praca 
 • Regulacja napięcia szyny 12 V
 • Wysoki zapas mocy
 • Całkowicie modularne okablowanie

 Chieftronic PowerUp GPX-750FC - wady:

 • Terkotanie łożyska wentylatora
 • Chiński główny kondensator do 85 st. C
 • Chińskie kondensatory na stronie wtórnej
 • Niższa opłacalność od konkurencji
 • Widoczne oszczędności na każdym kroku - od opakowania do jakości elektroniki

Chieftronic PowerUp GPX-750FC - cena

Cena na dzień publikacji: od 445 zł 

Gwarancja: 5 lat

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Sierant-Tech
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Chieftronic PowerUp GPX-750FC - dobry zasilacz, ale...

 0