Test Chieftronic PowerUp GPX-750FC - dobry zasilacz, ale...

Test Chieftronic PowerUp GPX-750FC - dobry zasilacz, ale...

Analiza elektroniki Chieftronic PowerUp GPX-750FC (strona wtórna)

Na stronie wtórnej znajdziemy wyłącznie kondensatory elektrolityczne Chengx, a także kondensatory aluminiowo-polimerowe (Apaq oraz Capxcon). Wszystkie certyfikowane są do pracy przy maksymalnej temperaturze 105 °C.

Tranzystory MOSFET są umieszczone na awersie PCB - łącznie mamy sześć sztuk IRFH7004PBF. Cechują się one parametrem RDS(on) na poziomie 1,1 mΩ i mogą dostarczyć do 100 A w trybie ciągłym przy 25 °C. Tranzystory są chłodzone radiatorami i na awersie nie ma termopada, tak jak na przykład w modelu KRUX Generator 850 W

Za synchronicznym prostownikiem znajdziemy baterię kondensatorów aluminiowo-polimerowych, a dokładnie chińskie odpowiedniki (czerwone Capxon i niebieskie Elite).

Konwertery DC-DC napięć +3,3 V oraz +5 V znajdują się na osobnej PCB, tuż przy płytce modularnego okablowania. Mamy tutaj cztery tranzystory MOSFET Syncpower SPN3006, których parametr RDS(on) typowo wynosi 4,7 mΩ i może dostarczyć do 80 A w trybie ciągłym przy 25 °C. Na laminacie przetwornic DC-DC znajduje się również synchroniczny kontroler PWM ANPEC APW7159C

Aby poprawić jakość napięć oraz zredukować ilość połączeń kablowych, płytka ze złączami modularnymi przylutowana jest bezpośrednio do głównego laminatu. Na awersie laminatu wlutowano dodatkowe, chińskie kondensatory aluminiowo-polimerowe marki Apaq. Wszystkie certyfikowane są do pracy przy maksymalnej temperaturze 105 °C.

Nad bezpieczeństwem czuwają dwa układy scalone (wymuszone przez zastosowanie podziału na 4 linie +12 V) Sitronix ST9S429-PG14, które monitorują pracę zasilacza i inicjują zaimplementowane zabezpieczenia po przekroczeniu ustalonych wartości. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Chieftronic PowerUp GPX-750FC - dobry zasilacz, ale...

 0