Test Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB. Na pewno najładniejsze, ale czy najwydajniejsze?

Test Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB. Na pewno najładniejsze, ale czy najwydajniejsze?

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB to propozycja amerykańskiej marki, która wykorzystuje najnowsze rozwiązania, stawiając na modułowość, prosty montaż oraz rozbudowę systemu iCUE LINK. Aby zweryfikować, jak to rozwiązanie sprawdza się w rzeczywistości, Corsair dostarczył nam dwa dodatkowe moduły blokopompki VRM FAN oraz LCD SCREEN, czyli dodatkowy wentylator chłodzący sekcję zasilania i nośnik M.2 oraz ekran LCD. Naturalnie wszystko jest podświetlane diodami ARGB. Nad efektywnością chłodzenia czuwają wysokociśnieniowe wentylatory Corsair RX120 (zobacz test Corsair RS), które łączymy ze sobą bezkablowo, a do sterownia mamy tylko jeden kabel do sterownika iCUE. Wygląda to bardzo ciekawie, w teście dokładnie przyjrzymy się nie tylko walorom estetycznym, ale przede wszystkim wydajności chłodzenia na dwóch platformach: Intel oraz AMD. Was też ciekawi, czy ten wentylator coś wnosi? Mam nadzieję że termowizja wszystko pokaże. Zaczynajmy.

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB to najnowsza propozycja dla użytkowników poszukujących efektownego i estetycznego chłodzenia procesora, ale jak wypada pod kątem wydajności?

Spis treści:

Specyfikacja Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB:

Model

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB

Wymiary radiatora (wysokość x szerokość × głębokość) 277 x 120 x 27 mm
Waga coolera 1,55 kg
Materiał radiator - aluminium, stopa miedziana
Długość węży 400 mm
Model zastosowanego wentylatora 2 x 120 mm iCUE LINK RX120 RGB, PWM, łożysko z kopułą magnetyczną
Rozpiętość obrotów wentylatorów (nominalna) 300 RPM do 2100 RPM,
Obroty pompy cieczy 0-3000 RPM, sterowanie PWM
TDP (W) bd.
Dołączona pasta termoprzewodząca tak (preaplikowana)
Sterowanie RGB przez płytę główną tak, kontroler iCUE LINK HUB
Kompatybilny z podstawkami
  • Intel: LGA 1700 / LGA 1851 
  • AMD: AM4, AM5

Seria AiO Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX  RGB to modele z radiatorem w rozmiarach 240 mm, 280 mm oraz 360 mm w kolorze czarnym oraz białym. AiO posiada wysokociśnieniowe wentylatory iCUE LINK RX120 (lub RX140 w modelu z radiatorem 280 mm) z podświetleniem diodami ARGB, do tego otrzymujemy podświetlaną blokopompkę, gdzie możemy rozbudować nasz zestaw o dwa dodatkowe moduły bloku VRM FAN oraz LCD SCREEN. Należy również nadmienić, że system iCUE LINK pozwala na łatwe rozbudowanie o kolejne elementy jak HUB-y iCUE LINK, dodatkowe wentylatory itp., a wszystko połączymy kilkoma kablami, utrzymując nienaganny porządek w obudowie. Oczywiście resztę roboty robi soft, czyli oprogramowanie iCUE, które oferuje naprawdę duże możliwości personalizacji podświetlania, ale także kontroli i monitoringu wszystkich podzespołów. Dzięki temu AiO ma być przyjazne, bardzo proste w montażu i funkcjonalne, a na całość otrzymujemy 2 lata gwarancji.

Opakowanie i wyposażenie

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX  RGB zapakowano w żółto-czarne opakowanie, na froncie znajdziemy nazwę modelu i grafikę poglądową, a cała specyfikacja znajduje się na bokach i od spodu opakowania. 

W środku mamy radiator z zamontowanymi fabrycznie wentylatorami, a akcesoria montażowe są czytelnie opisane i spakowane w papierowe torebki. Corsair stara się ograniczać plastik, co dobrze świadczy o marce, ale ten worek z węży i bloku też mogli zamienić na papier. Miłym dodatkiem jest pasta termoprzewodząca, ktróra jest preaplikowana na zimną płytę. 

Jeśli chodzi o dołączoną pastę termoprzewodzącą, to jest to wydajna pasta Corsair XTM70. Szkoda jednak, że nie otrzymujemy jej w tubce na co najmniej 2-3 aplikacje.

Wyposażenie dodatkowe nie jest standardowe i oprócz chłodzenia otrzymujemy:

  • stalowy zestaw montażowy AMD oraz INTEL,
  • stalowy backplate dla platformy Intel,
  • pastę termoprzewodzącą (preaplikowana),
  • dwa wentylatory Corsair RX120 RGB,
  • HUB iCUE LINK + taśmę dwustronną,
  • kabel zasiania HUB-a,
  • kabelek to tachometru (po podłączeniu widzimy prędkość pompy cieczy),
  • trzy koncentratory iCUE do połączenia komponentów ze sobą lub z HUB-em.

 

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX  RGB nie jest kompatybilne ze starszymi podstawkami:

  • Intel: 1700 / 1851
  • AMD:  AM4 / AM5 

Backplate dla podstawek Intela wykonany jest ze stali, AMD wykorzystuje backplate z płyty głównej. Zapinka przy blokopompce jest wysuwana i otrzymujemy dwa komplety dla AMD oraz INTEL. Problemem może okazać się brak kompatybilności ze starszymi podstawkami Intela, sprzed LGA 1700 i warto mieć to na uwadze.

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX  RGB - radiator

Corsair iCUE LINK TITAN - to kompaktowy układ chłodzenia wodnego AiO o wymiarach radiatora 277 x 120 x 27 mm (wys. x szer. x gł.). Grubość z zainstalowanymi wentylatorami wzrasta do 52,55 mm.

Radiator wykonano z aluminium oraz nałożono na niego matową białą lub czarną powłokę lakierniczą. Grubość radiatora wynosi 27 mm, a gęstość użebrowania FPI 18 (18 finów na cal). Dodatkowo, żeby lepiej wykorzystać wentylatory o wysokim ciśnieniu statycznym, finy w połowie grubości są nacięte i rozszerzone, co zwiększa skuteczność oddawania ciepła (a w zasadzie powierzchnię oddawania ciepła). Chłodnica posiada fill port, który znajdziemy obok węży, za kilka lat, jeśli zajdzie potrzeba, możemy więc uzupełnić ciecz w układzie.

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX  RGB - wentylatory

Radiator owiewają dwa 120-milimetrowe wentylatory od Corsair RX120 RGB, są to wysokociśnieniowe jednostki wyposażone w 7 łopatek. Prędkość obrotowa sterowana jest sygnałem PWM, a wentylator rozpędza się do 2100 obr./min. Sama ramka wentylatora została skonstruowana tak, by można było zastosować wirnik o jak największej średnicy. Dzięki zastosowaniu łożyska z kopułą magnetyczną mamy zapewnioną cichą pracę oraz długą żywotność wentylatorów, a ich praca jest bezpieczna w każdej pozycji. Wentylatory posiadają opatentowaną technologię kierowania strumienia powietrza AirGuide, która koncentruje strumień powietrza, zwiększając wydajność.

Wentylatory są łączone bezprzewodowo za pomocą specjalnych złączek oraz kabla ICUE LINK do HUB-a. Cała kontrola prędkości obrotowej czy też podświetlenia wentylatorów odbywa się za pośrednictwem oprogramowania Corsair iCUE, które oferuje ogromne możliwości personalizacji nie tylko podświetlenia, ustawiania własnych krzywych prędkości obrotowej czy zarządzania wszelakimi komponentami systemu iCUE jak zasilacze, wentylatory, ekrany LCD, AiO itp. Z boku ramki znajduje się płytka dekoracyjna, którą możemy zdemontować lub zmienić jej pozycję na drugą stronę. Oczywiście wentylatory są podświetlane centralnie diodami RGB.

Wentylatory posiadają podkładki antywibracyjne. Jak wspomniałem wentylator zasila kabel iCUE lub złączka do łączenia wentylatorów bezprzewodowego, dzięki czemu mamy tylko jeden kabel. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by do wentylatorów AiO podłączyć szeregowo kolejne, np. z frontu obudowy. Plusem jest fakt, że zostały one fabrycznie zainstalowane na radiatorze.

 

Blok wodny

Obudowa blokopompki jest kwadratowa, jej wymiary to ok. 77 mm x 77 mm mm na topie, natomiast wysokość to ok. 68,8 mm. Obudowa bloku jest wykonana z tworzywa oraz podświetlana na topie oraz bokach. W standardzie mamy obracany top mocowany na magnesie, co pozwala na odpowiednie ustawienie blokopomki do naszych potrzeb. Top blokopompki można w łatwy sposób zdemontować i zmienić na inny, niestety na minus zaczepy dosyć mocno trzymają i musimy użyć więcej siły, więc trzeba to robić ostrożnie. Mówiąc szczerze, wolałbym, żeby był osadzony na magnesach.

Tutaj należy nadmienić, że otrzymałem dwa dodatkowe moduły blokopompki, które można dokupić oddzielnie i zmieniać w myśl technologii CapSwap. Jeden to VRM FAN z wbudowanym wentylatorem o średnicy wirnika 65 mm i 9-cioma łopatkami.

Wbudowana pompka pracuje z prędkością do 2909 obr./min i jest regulowana sygnałem PWM. Minimalne obroty zostały ograniczone 2030 RPM.

Stopa bloku jest kwadratowa o wymiarach 55,6 mm x 55,7 mm, wykonana z miedzi, nie jest niklowana, a szlifowanie mogłoby być lepszej jakości. Ryzeny na AM4/AM5 pokrywa z zapasem (ok. 37,5 mm szerokości). 

Zastosowano wypukłą zimną płytę, która gwarantuje docisk IHS-a do rdzenia krzemowego. Dodatkowo ma to przeciwdziałać powstawaniu poduszek powietrznych w materiale termoprzewodzącym. Jak widać po zdjęciu bloku z i5-12600K, pasta jest z każdej strony wypchnięta do krawędzi IHS-a.

Węże mierzą 400 mm, są odpowiedniej długości i znajdują się w estetycznym materiałowym oplocie. Są wykończone plastikowymi zakończeniami na króćcach, a przy pompce węże osadzono na ruchomych króćcach.  

Montaż na platformach INTEL oraz AMD

Cały zestaw montażowy jest prosty i intuicyjny, producent uprościł montaż jak to tylko możliwe, w zestawie nie znajdziemy popularnych tulei dystansowych czy sprężyn dociskowych, mamy tylko dwa zestawy zapinek do bloku, jeden na platformę AMD, a drugi dla platformy INTEL. Podstawka AMD AM4 i AM5 wykorzystuje standardowy blackplate dodawany z płytą główną. W przypadku platformy INTEL producent oferuje dodatkowy backplate, warto dodać, że system montażowy INTEL wspiera tylko sockety LGA 1700 oraz LGA 1851.

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB prezentuje się bardzo dobrze. Szczególnie muszę pochwalić moduł VRM FAN, który faktycznie pozwala obniżyć temperatury sekcji zasilającej, a nawet nośnika SSD na złączu M.2 o kilka stopni Celsjusza, szczegóły na zdjęciach termowizyjnych. Plusem jest to, że ten wentylator nie generuje wyraźnie wybijającego się hałasu. Moduł z ekranem LCD również świetnie się sprawdza, nie ma tu rewolucji poza tym, co widzieliśmy już wcześniej, ale miło, że Corsair umożliwia taką rozbudowę naszego AiO. Naturalnie kluczową rolę odgrywa tutaj cały ekosystem z oprogramowaniem iCUE na czele.

Platformy testowe

Na początku 2024 roku przygotowaliśmy kilka zmian w platformach testowych oraz wdrożyliśmy kilka nowych testów, mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu. Główna zmiana to dodanie nowej platformy testowej AMD AM5 (zamiast wysłużonej już z procesorem Intel Core i9-9900K), na którą składa się bardzo wydajny procesor AMD Ryzen 9 7900X. Dla przetestowania możliwości najwydajniejszych zestawów chłodzenia, drugi procesor zostanie podkręcony aż do 5,3 GHz na wszystkich rdzeniach. Ponadto dodane zostały testy z wykorzystaniem oprogramowania Cinebench R23, które pokazują nie tylko wydajność układu chłodzenia procesora przy dławieniu termicznym do 85 st. C, ale również za ich pomocą sprawdzimy, na jakie maksymalne TDP danego procesora pozwala testowany układ chłodzenia.

Platforma testowa 1 - AMD:

W samej metodologii również zaszły pewne zmiany. Dokonamy kilku pomiarów wydajności na procesorze podkręconym do 5,3 GHz i 5 GHz, gdzie wentylatory i ewentualnie pompa wody na chłodzeniu CPU zostały na sztywno ustawione na 100%, oraz dodatkowe testy mające na celu wskazanie maksymalnego TDP w benchmarku Cinebench R23 i taktowania rdzeni czy wynik punktowy w benchmarku CB23. Przy takich ustawieniach dokonamy pomiaru temperatur programem HWiNFO v7.14. Jako obciążenie procesora wykorzystamy także Prime95 i test Small FFTProcesor będzie obciążony w 100%, a sam test potrwa 20 min, po których następuje 5 minut wychłodzenia oraz kolejny 20-minutowy test pomiarowy. Podawane wyniki to delta temperatury najcieplejszego rdzenia i temperatury otoczenia.

Test 38 dBA

Dodatkowo wprowadzony został test przy natężeniu dźwięku 38 dBA z odległości 40 cm. Polega on na ręcznym ustawieniu prędkości wentylatorów, by natężenie ciśnienia akustycznego z odległości 40 cm wynosiło dokładnie 38 dBA. W tym teście procesor ustawiony jest na 5 GHz, przy napięciu rdzeni 1,15 V. Pompa cieczy w przypadku AiO zawsze pracuje na 100% obrotów.

Platforma testowa 2 - Intel:

Procesor Intel i5-12600K został podkręcony do 4,8 GHz (rdzenie P-core), przy napięciu rdzeni 1,2 V (rdzenie E-core pracują z domyślnym traktowaniem). Wentylatory i ewentualnie pompa wody na chłodzeniu CPU zostały na sztywno ustawione na 100%. Przy takich ustawieniach dokonamy pomiaru temperatur programem HWiNFO v7.14. Jako obciążenie procesora wykorzystamy tym razem Prime95 i test Small FFTProcesor będzie obciążony w 100%, a sam test potrwa 20 min, po których następuje 5 minut wychłodzenia oraz kolejny 20-minutowy test pomiarowy. Podawane wyniki to delta temperatury najcieplejszego rdzenia i temperatury otoczenia.

Test 38 dBA

Dodatkowo wprowadziliśmy test przy natężeniu dźwięku 38 dBA z odległości 40 cm. Polega on na ręcznym ustawieniu prędkości wentylatorów, by natężenie ciśnienia akustycznego z odległości 40 cm wynosiło dokładnie 38 dBA. W tym teście procesor ustawiony jest na 4,8 GHz przy 1,2 V.

Pomiary natężenia dźwięku:

- podczas testu temperatur, w momencie pełnego obciążenia,

- w trybie spoczynku, na 30% prędkości obrotowej w trybie PWM lub 3,6 V przy sterowaniu DC.

Testy głośności przeprowadzamy decybelomierzem Voltcraft SL200. Minimalny poziom, jaki zmierzyliśmy w pomieszczeniu testowym, to 31,9 dBA. Dlatego też, jeśli na wykresie głośności widzicie 31,9 dBA, oznacza to, że cooler był niesłyszalny.

Wydajność AMD Ryzen 9 7900X

Testy wydajności zostały przeprowadzone w obudowie typu benchtable i pomieszczeniu o temperaturze 22-25 stopni Celsjusza. Metodologia testów opisana została wcześniej.

Na wykresach podane są osiągane podczas testów prędkości obrotowe wentylatorów, ewentualnie pomp cieczy chłodzącej. Procesor ma ustawione dławienie termiczne po przekroczeniu temperatury 85 st. C, wynik na wykresach z temperaturą 85 st. C oznacza throttling.

Przy maksymalnych obrotach wentylatorów, Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB nie poradziło sobie ze schłodzeniem Ryzena 9 7900X podkręconego do 5,3 GHz i widoczny był throttling, z granicą dławienia termicznego ustawioną na 85 st. C. Tutaj nie ma się co dziwić, ten test zaliczają AiO 280 mm czy 360 mm. Przy ustawieniach na 5,0 GHz Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB osiągało lepsze wyniki niż Navis F240. 

Wydajność Intel Core i5 12600K

Testy wydajności zostały przeprowadzone w obudowie typu benchtable i pomieszczeniu o temperaturze 22-25 stopni Celsjusza.

Na wykresach podane są osiągane prędkości obrotowe wentylatorów, ewentualnie pomp cieczy chłodzącej.

W przypadku Intel Core i5-12600K, Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB sprawdza się dobrze. Tutaj dodam, że test na preaplikowanej paście poprawił rezultat o 2,9 st. C (niestety nie było możliwości sprawdzenia pasty na platformie AMD).

Wydajność przy 38 dBA

Wprowadzony został test przy natężeniu dźwięku 38 dBA, mierzony z odległości 40 cm. Polega on na ręcznym ustawieniu prędkości wentylatorów, by natężenie ciśnienia akustycznego z odległości 40 cm wynosiło dokładnie 38 dBA. 

W tym teście widać, jak sprawdzają się wentylatory. Po obniżeniu obrotów do 1238 RPM nadal obserwujemy dobre wyniki na platformie Intela, ale AiO nie najlepiej pokazało się na platformie AMD, zajmując ostanie miejsce.

Sprzęt w tym teście pracował z obrotami:

  • wentylatory 61% PWM - 1238 RPM,
  • pompa 100% PWM - 2909 RPM.

Testy w Cinebench 23

Maksymalne TDP oraz taktowanie

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB ogranicza trochę procesor, maksymalne TDP procesora Ryzen 9 7900X na poziomie 188,9 W. 

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB - pomiar ciśnienia akustycznego

Pomiar ciśnienia akustycznego (popularny hałas) dokonywany był za pomocą decybelomierza, który ustawiono prostopadle do rotora w odległości 40 cm. Jako urządzenie pomiarowe posłużył Voltcraft SL-200, a te z kolei wykonywano w porach nocnych celem wykluczenia czynników zewnętrznych (ruch uliczny, dzieci itp.). Tło pomiaru w pomieszczeniu testowym wynosiło 31,9 dBA, natomiast temperatura otoczenia wahała się w zakresie 22-25 stopni Celsjusza. Czas pomiaru wynosił minimum 120 sekund lub do momentu ustabilizowania się wyniku, a zapisywane były tylko najwyższe zarejestrowane wartości. Zanim przejdę do testów, zapoznajcie się z poniższym zestawianiem:

  • 10 dBA - normalne oddychanie/szelest liści,
  • 20 dBA - szept,
  • 30 dBA - ciche pomieszczenie w domu,
  • 40 dBA - lodówka,
  • 50 dBA - normalna rozmowa,
  • 60 dBA - śmiech,
  • 70 dBA - odkurzacz lub suszarka do włosów,
  • 80 dBA - głośna muzyka/duży ruch miejski.

Należy mieć na uwadze, że własne ustawienia krzywych wentylatorów pozwolą większości coolerów uzyskać wyższą kulturę pracy.

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB to niestety bardzo słyszalny układ chłodzenia na pełnych obrotach wentylatorów i jednocześnie bardzo cichy w spoczynku, po obniżeniu obrotów wentylatorów do 30% sygnału PWM zanotowałem 32 dBA. Największą zasługą jest oczywiście poprawa kultury pracy pompy cieczy, która przy obrotach rzędu 2030 RPM jest niesłyszalna. Dodatkowo poniżej 20% sygnału PWM wentylatory przechodzą w tryb pracy pasywnej. 

Analiza termowizyjna kamerą FLIR

Wykonałem kilka zdjęć kamerą termowizyjną FLIR LEPTON, która jest zainstalowana w telefonie uleFone Armor 9. Kamera termowizyjna pozwala na badanie wielu punktów jednocześnie, wykorzystując wiele różnych filtrów.

Węże obciążenie 100% - Ryzen 9 7900X @ 5,3 GHz

Sekcja zasilania obciążenie 100% - Ryzen 9 7900X @ 5,3 GHz

Dodatkowo sprawdziłem wpływ modułu VRM FAN na sekcję zasilania i nośnik SSD w slocie M.2, tutaj wyniki są bardzo pozytywne.

Wyłączoy wentylator VRM:

Włączony wentylator VRM:

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB - ocena i opinia

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB to chłodzenie procesora AiO, które z jednej strony zachwyca, a z drugiej rozczarowuje. Rozczarowaniem jest słabsza wydajność na platformie AMD, a przyczyny upatrują tutaj w radiatorze o niższym FPI 18 VS 20 (finów na cal) oraz zapince, bez obniżenia środka zimnej płyty w kierunku bloków CCD procesora AMD. Z platformą INTEL wydajność plasuje się na odpowiednim poziomie, przewyższając niektóre rozwiązania z radiatorem 240 mm. Kultura pracy w spoczynku jest nienaganna, bo AiO jest praktycznie niesłyszalne, co jest ogromnym progresem względem poprzednich generacji pomp cieczy (choć podczas pełnego obciążenia chłodzenie jest zwyczajnie głośne). Największą zaletą jest jednak coś innego, a mianowicie system iCUE - możliwości rozbudowy i konfiguracji całego ekosystemu są ogromne. Rozbudowa o moduły nasadki blokopompki to bardzo fajna opcja, efektowny jest ekran LCD, ale najbardziej efektywny i praktyczny jest moduł VRM FAN, który faktycznie potrafi obniżyć temperatury sekcji zasilania czy nawet sąsiadującego dysku SSD o kilka stopni C. Efektowne podświetlenie RGB i unikalny design powodują zaś, że chłodzenie jest nie tylko funkcjonalne, ale i stanowi ozdobę każdego zestawu komputerowego. Ekosystem iCUE to także ograniczenie plątaniny kabli w naszym komputerze i łatwa rozbudowa o kolejne komponenty, co warto docenić. Na plus zaliczyć należy także maksymalnie uproszczony montaż.  

Mimo licznych zalet Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB nie jest pozbawione wad. Na początek należy wymienić brak wsparcia dla starszych platform Intela, wyższe temperatury na procesorach AMD oraz trudny demontaż nakładek blokopompki, które powinny być mocowanie na magnesach.

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB to bardzo praktyczne chłodzenie procesora o ogromnych możliwościach rozbudowy, personalizacji, monitoringu i kontroli pracy z poziomu oprogramowania iCUE.

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB nie jest więc niestety rozwiązaniem idealnym, szczególnie dla procesorów AMD, ale za to bardzo praktycznym i o ogromnych możliwościach rozbudowy, personalizacji, monitoringu i kontroli pracy z poziomu oprogramowania iCUE. AiO obecnie jest wyceniane na ok. 729 zł, czyli sporo, bo w tej kwocie można nabyć średniej klasy chłodzenia AiO ARGB z radiatorem 360 mm. Reasumując, Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB oceniam na 7,5/10. 

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB  - Ocena

Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB - opinia

 Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB - zalety:

  • Wygląd
  • Wydajność na procesorach Intel
  • Wydajność w testach 38 dBA
  • Wysoka kultura pracy na niskich i średnich obciążeniach
  • Pompa sterowana sygnałem PWM
  • Prosty montaż
  • CapSwap - wymienne moduły blokopompki
  • Bardzo dobrej jakości aplikowana pasta termoprzewodząca
  • Wentylatory RGB z łożyskiem z kopułą magnetyczną
  • Węże w oplocie
  • System iCUE LINK
  • Świetne oprogramowanie iCUE 
  • Możliwość uzupełnienia płynu
  • Jakość wykonania
  • 3 lata gwarancji

 Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB - wady:

  • Głośność pracy na maksymalnych obrotach
  • Słabsze wyniki na platformie AMD 
  • Brak wsparcia podstawek INTEL przed  LGA 1700
  • Brak wsparcia dla podstawek AMD TR4 i sTRX4
  • Wysoka cena

Cena na dzień publikacji: ok. 729 zł (Kup w sklepie Sferis)

Gwarancja: 2 lata

Sprzęt do testów dostarczył:

 

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test Corsair iCUE LINK TITAN 240 RX RGB. Na pewno najładniejsze, ale czy najwydajniejsze?

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł