Corsair iCUE NEXUS - test zewnętrznego kontrolera z ekranem dotykowym

Corsair iCUE NEXUS - test zewnętrznego kontrolera z ekranem dotykowym

Corsair iCUE NEXUS - test zewnętrznego kontrolera z ekranem dotykowym

Niedawno mogliście zapoznać się z naszymi wrażeniami z zestawów RGB od Corsair oświetlających stanowisko gracza, czyli wież iCUE LT100 i listew iCUE LS100, ale to nie jedyny produkt z rodziny iCUE, jaki amerykański producent wprowadził do swojej oferty. Kolejną nowością jest gadżet o zdecydowanie bardziej praktycznym charakterze, a mianowicie iCUE NEXUS, czyli dodatkowy ekran dotykowy, który robi za swoisty kontroler umożliwiający sterowanie sprzętem przy użyciu w pełni spersonalizowanego interfejsu. Taki opis funkcjonalności w tej chwili może wydawać się dość enigmatyczny, ale wszystko powinno się rozjaśnić, kiedy zajmiemy się dokładną funkcjonalnością urządzenia. Sam sprzęt wydaje się bardzo ciekawym akcesorium, które przyspieszy i ułatwi korzystanie z komputera, a to dzięki możliwości zaprogramowania funkcji, makr i skrótów. Poza tym, widać wyraźnie, że Corsair stawia na cały ekosystem bazujący na autorskich akcesoriach skoncentrowanych wokół oprogramowania iCUE, czego idealnym przykładem jest właśnie NEXUS.

Corsair iCUE NEXUS to dodatkowy ekran dotykowy, który robi za swoisty kontroler umożliwiający sterowanie sprzętem przy użyciu w pełni spersonalizowanego interfejsu.

Corsair iCUE LT100 i LS100 - test podświetlanych gadżetów dla fanów RGB

Na rynku znaleźć można zarówno hardware’owe, jak i software’owe rozwiązania zbliżone do iCUE NEXUS, a co ciekawe funkcjonalność tego produktu w sporym zakresie zdaje się pokrywać także ze Stream Deckami od Elgato, czyli marki należącej do Corsair. Co więcej, wiele osób sugerować może, że podobny gadżet można zrobić korzystając z telefonu, choć wymaga to poświęcenia smartfona, bo w innym przypadku rozwiązanie to nie jest zbyt praktyczne. Poza tym, NEXUS oferuje pewne rozwiązania, które wyróżniać mają go spośród alternatywnych rozwiązań (pomijając samą kwestię integracji z ekosystemem iCUE). Otrzymujemy tu 200 spersonalizowanych ekranów, do sześciu wirtualnych przycisków na ekran i możliwość głębokiej modyfikacji. Co więcej, sprzęt może być samodzielnym akcesorium lub też towarzyszącym dla klawiatury Corsair, w obu przypadkach stanowiąc centrum kontroli naszego PC. Producent na potrzeby testu wyposażył nas w stosowną klawiaturę, a mianowicie K95 RGB Platinum XT i w ramach tej recenzji rzucimy okiem również na ten produkt. Cena iCUE NEXUS na naszym rynku to 439 zł i choć trudno uznać ją za niską, to jednak mówimy tu o produkcie klasy premium, skierowanym do entuzjastów i fanów marki. Mamy więc nadzieję, że kwota ta będzie uzasadniona jakością wykonania i funkcjonalnością. O tym przekonamy się jednak dopiero po testach, dlatego bez zbędnego przeciągania przejdźmy do konkretów.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Corsair iCUE NEXUS - test zewnętrznego kontrolera z ekranem dotykowym

 0