DiRT Rally 2.0 - recenzja gry i test wydajności kart graficznych

DiRT Rally 2.0 - recenzja gry i test wydajności kart graficznych

Na szuter! - podsumowanie

Gry wideo wciąż ewoluują, w obrębie poszczególnych gatunków zachodzą zmiany, jednak w różnych miejscach i z odmienną szybkością. Wyścigi największy krok zrobiły podczas rozwoju grafiki trójwymiarowej, zaś obecnie trudno znaleźć w nich powiew świeżości. DiRT Rally 2.0 takim powiewem również nie jest. Jest to doskonale znane nam danie, którego jednak trudno sobie odmówić. Niby wiemy, z czego się składa, ale dzięki świeżym składnikom najwyższej jakości wciąż można się nim cieszyć i być zaskakiwanym. Klimat profesjonalnych zawodów, rozwój aut, ciągłe powiększanie liczby dostępnych samochodów i walka o jak najlepszy czas tworzą zestaw, którego fani tematu nie powinni sobie odpuszczać. Nie możemy bowiem mówić o przesycie takiej tematyki i choćby dlatego warto wspierać tytuły, które wciąż potrafią w tak dobry sposób przenieść prawdziwe zawody w wirtualny świat.

Gra działa, wygląda i brzmi dokładnie tak, jak trzeba, zawierając w sobie wiele ukłonów w stronę prawdziwych fanów tej dyscypliny motorsportu.

DiRT Rally 2.0 - recenzja gry i test wydajności kart graficznych

Gra oczywiście ma w sobie pewne uproszczenia, dzięki którym trafia nie tylko do grona najbardziej hardkorowych fanów wyścigów. Nawet na padzie i przy niewielkiej ilości czasu wolnego, bez trudu można się nią cieszyć. To, czy maksymalnie się w nią zaangażujemy, czy też będziemy ją odpalać tylko na krótkie partyjki, dla relaksu, zależy wyłącznie od nas. Mogłoby tu być więcej nowości, tryb kariery mógłby być jeszcze bardziej wciągający, a w graniu online mogłoby się znaleźć więcej szaleństwa, ale to trochę wymyślanie problemów na siłę. Jako pigułka dla graczy głodnych sugestywnych rajdów samochodowych DiRT Rally 2.0 nie tylko z miejsca wskakuje do grona jednych z najlepszych propozycji, ale też obecnie praktycznie nie ma konkurencji. Gra działa, wygląda i brzmi dokładnie tak, jak trzeba, zawierając w sobie wiele ukłonów w stronę prawdziwych fanów tej dyscypliny motorsportu. Cieszmy się, że tego typu tytuły wciąż się ukazują i mogą być tak rozbudowane i dopracowane.

 

Dirt Rally 2.0

DiRT Rally 2.0 - recenzja gry i test wydajności kart graficznych

Dopracowanie, grafika, system jazdy, elastyczność - grę można dostosować do swoich umiejętności, świetnie ściga się na padzie i klawiaturze.

Brak licencji WRC, mogłaby mieć więcej trybów, spodoba się przede wszystkim fanom tematu, optymalizacja wersji PC.

Cena na dzień publikacji: 179 PLN (PC), 219 PLN (PS4, XOne)

Pokaż / Dodaj komentarze do: DiRT Rally 2.0 - recenzja gry i test wydajności kart graficznych

 0