Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

Przeprowadzone testy skutecznie udowadniają, że granie na smartfonie za 1 000 złotych jest jak najbardziej możliwe. Właściwie wszystkie testowane konstrukcje uzyskały przyzwoitą płynność pracy w tytułach zaprojektowanych na Androida. Największymi problememami, z jakim może spotkać się użytkownik, są te systemowe, z uruchomieniem niektórych tytułów. Stosunkowo istotną wskazówką powinny być testy Xperii M4 Aqua. Wybierając smartfona do gier, powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę na ilość pamięci. Jest to główny parametr, który może powstrzymać nas przed zagraniem w ciekawsze tytuły. Test wskazuje również jak omylne potrafią być benchmarki, a przecież to ich wyniki wielokrotnie prowadzą do decyzji zakupowych. Warto pamiętać, że wysoka wydajność nie musi przekładać się na dobrą zabawę z grami. Zanim wybierzemy smartfona koniecznie poczytajmy dodatkowe opinie użytkowników. Ciekawym przykładem jest UMI, który mimo przyzwoitych parametrów skutecznie obrzydza grę nagrzewającą się obudową.

 

1 Samsung Galaxy A3 2016

Biorąc pod uwagę wymiary wyświetlacza, Galaxy A3 zdecydowanie nie był projektowany z myślą o miłośnikach gier. Jego główną zaletą jest jednak wzorowa jakość wykonana, rozłożona na niemal wszystkie aspekty testów. Niezwykle istotny okazał się wyświetlacz AMOLED, który nie tylko oferuje świetny obraz, lecz również przekłada się na długi czas pracy w dużym obciążeniu. Na uwagę zasługuje również jakość dźwięku, całkowicie odbiegająca od możliwości konkurentów. Niezła oprawa w połączeniu z dobrą płynnością gier czynią z Galaxy A3 smartfona, który używa się z przyjemnością. Warto pamiętać, że była to najdroższa konstrukcja w teście. Urządzenie kosztuje niemal 300 złotych więcej niż najtańszy Acer.

Cena: 999 złotych

Wyświetlacz AMOLED, przyzwoita wydajność w grach, jakość wykonania i dobór materiałów, czas pracy w obciążeniu, imponująca jakość audio, niezły aparat, NFC, Gorilla Glass 4.

 Brak dual sim, przeciętny czas pracy przy małym obciążeniu, cena.

2 ASUS Zenfone 2 Laser

Reprezentant Asusa okazał się bardzo solidnie wykonanym urządzeniem. Dzięki temu prosta konstrukcja odnotowała przyzwoite wyniki w niemal wszystkich kategoriach. Brak wpadek przełożył się na niezłe, drugie miejsce. Smartfon doskonale leży w dłoni, a jego główną zaletą jest dobra wydajność w grach mimo fatalnych wyników z benchmarków. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na wyświetlacz, słabe podświetlenie może przeszkadzać w codziennym użytkowaniu.

Cena: 799 złotych

Ergonomiczna obudowa, niezła wydajność w grach, Android 6.0, Gorilla Glass 4, dobry czas pracy przy małym obciążeniu.

 Zbyt ciemny wyświetlacz, słaba wydajność w benchmarkach.

3 Acer Liquid Z630

Propozycja Acera jest bardzo trudna w ocenie. Bardzo przyzwoita cena niesie za sobą bardzo wydajny akumulator i dobrą płynność gier. Równocześnie spaprana została jakość wyświetlacza i aparat. Słabo prezentują się również zastosowane materiały. Miano totalnej pomyłki otrzymują natomiast możliwości audio. Mimo wszystko jeśli chcemy pograć za dość małe pieniądze, powinniśmy się czuć usatysfakcjonowani:

Cena: 699 złotych

 Cena, wydajny akumulator, niezła wydajność w grach.

Fatalna jakość audio, niska rozdzielczość zdjęć, materiały słabej jakości, brak powłoki ochronnej wyświetlacza, za dużo preinstalowanych aplikacji.

4 UMI Touch

Wyjątkowo ciekawy smartfon, chorujący na większość przypadłości typowo chińskich konstrukcji. Sprzęt wyróżnia się bardzo dobrym wyświetlaczem, niezłą specyfikacją, aluminiową obudową oraz najnowszą generacją Andorida. Zaskoczeniem jest również świetny wynik w teście aparatu. Mimo wszystko całość nie współgra jak należy. Problem z uruchomieniem jednej z gier, zaprzepaścił szanse na dobry wynik w teście gamingowym. Ponadto przerażająco gorąca obudowa potrafi popsuć całą zabawę. Czytnik linii papilarnych okazał się nietrafionym pomysłem ze względu na brak precyzji. UMI Touch mogę polecić osobom, dla których kluczowy jest atrakcyjny wygląd urządzenia i niezły ekran.

Cena: 779 złotych

 Dobry wyświetlacz, aluminiowa konstrukcja, niezły aparat, Android 6.0, Gorilla Glass 3.

Nagrzewa się, irytujący czytnik linii papilarnych, niska jakość wykończenia, duże zużycie energii, problemy z uruchomieniem Assassin’s Creed Pirates, brak słuchawek w zestawie.

 

Ten produkt zakupisz w:   https://www.morele.net/telefony/telefony-smartfony-krotkofalowki/smartfony-280/

 

5 SONY Xperia M4 Aqua

Xperia M4 Aqua w konfiguracji z 8 GB pamięci to pomyłka, która nie powinna trafić na rynek. Wąskie gardło totalnie zaprzepaściło niezłe parametry konstrukcji. Potencjał podzespołów doskonale prezentują dobre wyniki w benchmarkach, czyli jedyna kategoria zdominowana przez SONY. Uwagę zwraca również zamglony aparat, którym z pewnością nie zrobimy zadowalających zdjęć. Wielka szkoda, ponieważ model 16 GB mógłby znaleźć się zdecydowanie wyżej w zestawieniu.

Cena: 899 złotych

Wodoodporność, niezła wydajność w benchmarkach, dopracowana aplikacja aparatu, atrakcyjnie wykonana obudowa, Miracast.

 Za mało pamięci zarówno do gier jak i pracy w wersji 8 GB, słaby akumulator, zamglony aparat, słaba jakość audio, Android 5.0 (aktualizacja została już zapowiedziana), brak Dual Sim, za dużo preinstalowanych aplikacji, dodatkowe problemy z uruchomieniem Max Payne.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ekonomiczne granie na małym ekranie – test 5 smartfonów do gier za mniej niż 1000 złotych

 0