Recenzja gry FIFA 21 – nowa gra czy większa aktualizacja?

Recenzja gry FIFA 21 – nowa gra czy większa aktualizacja?

Podsumowanie

FIFA 21 to lepsza FIFA 20. Zmian jest kilka – jedne są mniejsze, a inne większe, ale z całą pewnością nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że to te same gry. Tak mogą powiedzieć jedynie osoby, które grają w grę EA Sports sporadycznie. Im rzeczywiście może się wydawać, że zmiany są żadne lub zaledwie kosmetyczne. Nadal nie jest to gra idealna. Nie wiemy, jak będzie prezentowała się za kilka tygodni czy miesięcy, po wydaniu aktualizacji. Wiele może się jeszcze zmienić, ale na ten moment FIFA 21 jest dobrą obietnicą. Widać sporo poprawek i zmian wśród rzeczy, które w poprzedniej odsłonie bardzo irytowały. W powyższej recenzji pominąłem kwestię oprawy audio-wizualnej, bo trudno coś odkrywczego napisać. To kolejna FIFA, która ani nie jest przesadnie ładna, ani tym bardziej brzydka. To po prostu FIFA. Najlepsi piłkarze przypominają samych siebie, a ci mniej znani już trochę mniej.

FIFA 21 - recenzja

Muzyczka i dźwięki są miłe dla uszu, a komentarz taki sam od wielu odsłon serii. Pan Szpakowski nadal mówi, że któryś piłkarz dobrze antycypował w zamiarach przeciwnika, a młodzi ludzie używają słów typu „masakracja”. Jedni to lubią, ja zawsze komentarz po recenzji wyłączam, bo wolę własną muzykę w tle lub nawet ulubionego streamera. Na pewno nie jest to FIFA 20 w nowych ciuszkach. Przyznaję, że chociaż zmian jest sporo, to nie są one diametralne. Jednak daleki jestem od stwierdzeń, że to ta sama gra. Trudno też nazwać ją pełnoprawą nową odsłoną, ale to chyba problem wszystkich gier, ukazujących się cyklicznie. Czy tego samego nie można powiedzieć o kolejnych częściach NBA 2K czy Pro Evolution Soccer? No właśnie. FIFA 21 to taka lepsza FIFA 20. To też obietnica, że ten sezon będzie dla graczy dużo przyjemniejszy i przyniesie wszystkim mniej frustracji. Uprzedzam jednak, że kolejne aktualizacje mogą jeszcze sporo zmienić, więc nie traktujecie mojego werdyktu jako ostateczny.

FIFA 21

 Poprawione podania, nowy system symulacji meczów w karierze, brak kart kondycji w FUT, szybsza kariera Volta, poprawione strzelanie z główki, oprawa audio-wizualna

 Brak diametralnych zmian, główki i podania prostopadłe są trochę zbyt skuteczne

Cena na dzień publikacji: 199,00 PLN (PC), 215 PLN (PS4, XOne)

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja gry FIFA 21 – nowa gra czy większa aktualizacja?

 0