Recenzja gry FIFA 21 – nowa gra czy większa aktualizacja?

Recenzja gry FIFA 21 – nowa gra czy większa aktualizacja?

FIFA 21 - recenzja

Od kilku dni ogrywam grę FIFA 21. W tym czasie rozegrałem kilkadziesiąt meczów w różnych trybach, ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszego Ultimate Team. Pomimo tego wciąż nie do końca wiem, jaką ocenę wystawić nowej grze EA Sports na końcu tej recenzji. Jeśli nigdy w FIFĘ nie graliście lub gracie bardzo sporadycznie, to musicie wiedzieć, że wydanie werdyktu w przypadku tego typu produkcji jest szalenie trudne. Powodów ku temu jest wiele. Po pierwsze, wiele aspektów FIFY wychodzi dopiero z czasem, gdy nad grą dłużej posiedzą profesjonalni gracze, którzy najczęściej odkrywają błędy czy też skuteczne schematy. Po drugie, FIFA w ciągu roku potrafi diametralnie się zmienić. Kanadyjczycy z EA Sports co jakiś czas wprowadzają aktualizacje, które mają poprawić balans. Czasami są one tak drastyczne, że potrafią całkowicie zmienić tzw. metę, czyli sposób grania.

Zrecenzowanie FIFY 21 nie jest zadaniem łatwym, bo ta - za sprawą aktualizacji - w ciągu roku zmieni się jeszcze kilkukrotnie.

FIFA 21 - recenzja

 Top 10 największych serii gier – najpotężniejsze marki

W zeszłym roku, po kilkudziesięciu meczach z FIFĄ 20, oceniałem grę bardzo dobrze. Na pewno nie była idealna, ale budziła we mnie zdecydowanie bardziej przyjazne odczucia niż FIFA 19, w której prawdziwą zmorą były precyzyjne strzały. Wystarczyło wyuczyć się odpowiedniego moment,u w którym drugi raz trzeba wcisnąć przycisk strzału i piłka co chwilę zrywała pajęczynę w bramce, czy to naszej, czy też przeciwnika. Nie miało znaczenia, czy zawodnik już jakiś czas poruszał się z piłką przy nodze, czy uderzał ją z tzw. pierwszej. Tego typu meta bardzo mi nie odpowiadała. FIFA 20 to zmieniła i byłem przekonany, że jest dobrze. Kilka tygodni później swoją ocenę obniżyłbym o kilka punktów. Z perspektywy czasu wiem, że „dwudziestka” zasługiwała maksymalnie na 5/10, a być może nawet i jeszcze niższą ocenę. W przypadku najnowszej odsłony boję się, że znowu popełnię ten błąd, bo już teraz musicie wiedzieć, że FIFA 21 składa całkiem niezłą obietnicę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzja gry FIFA 21 – nowa gra czy większa aktualizacja?

 0