Genesis Helium 700BT - recenzja niedrogich gamingowych głośników 2.1

Genesis Helium 700BT - recenzja niedrogich gamingowych głośników 2.1

Dziś przygotowaliśmy dla Was recenzję głośników komputerowych Genesis Helium 700BT, czyli zestawu stereo z subwooferem, który za relatywnie niewielkie pieniądze oferować ma satysfakcjonującą jakość dźwięku z mocnym basem, a także kilka innych argumentów (takich choćby jak łączność Bluetooth). Nie da się jednak ukryć, że typowo komputerowe głośniki nie cieszą się współcześnie taką popularnością jak przed laty (świadczy o tym fakt, że jest to pierwszy test tego typu sprzętu na łamach naszego portalu) i obecnie gracze zdają się stawiać przede wszystkim na słuchawki, oferujące przeważnie lepsze doznania audio w niższej cenie oraz ewentualnie zintegrowane rozwiązania (takie jak głośniki monitorowe), które służą im do odtwarzania podstawowych dźwięków (np. systemowych), gdzie jakość nie ma większego znaczenia. Mimo wszystko słuchawki nie zawsze są w stanie zastąpić głośników, choćby z uwagi na fakt, że te pierwsze potrafią męczyć głowę w trakcie dłuższych sesji, odcinają nas od zewnętrznego świata i poniekąd utrudniają wspólną grę ze znajomymi na jednej platformie (coraz rzadszy widok, choć wciąż spotykany), a poza tym spora część osób po prostu preferuje bardziej przestrzenny głośnikowy dźwięk z potężnym basem z subwoofera, który potrafi zatrząść podłogą (generalnie dobrze posiadać zarówno jedno, jak i drugie). Co prawda coraz popularniejsze wśród graczy zdają się być głośniki o bardziej uniwersalnym, wręcz muzycznym charakterze, które świetnie spisują się także w trakcie rozgrywki (jak testowane przez nas niedawno HiVi Swans M200MKIII+ i SVEN MC-20), ale te przeważnie są droższe, a do tego wymagają już naprawdę dużo miejsca na biurku, z czym przeważnie jest krucho. Dlatego też ciekawi byliśmy, jak spisze się zestaw Helium 700BT z dwoma relatywnie niewielkimi satelitami i sporym głośnikiem niskotonowym.

Nie da się jednak ukryć, że typowo komputerowe głośniki nie cieszą się współcześnie taką popularnością jak przed laty.

Genesis_Helium700BT

Jak już wspominaliśmy, Genesis Helium 700BT to sprzęt 2.1, czyli wyposażony w dwa głośniki satelitarne, odpowiedzialne za przenoszenie wysokich i średnich tonów oraz jeden niskotonowy. Jest to więc dość podstawowy zestaw audio, który co prawda nie zapewni takiej przestrzenności jak głośniki 5.1 czy 7.1, ale z drugiej nie wymaga od nas zbyt wiele miejsca i montażu dodatkowych satelitek, co często wiąże się koniecznością przystosowania pomieszczenia, a nierzadko małym remontem. Głośniki wysokotonowe otrzymały 3-calowe membrany, a subwoofer, zamknięty w drewnianej (płyta MDF) obudowie, pochwalić może się 5-calowym przetwornikiem, który zdaniem producenta oferuje głębokie brzmienie. Helium 700 BT oprócz klasycznej opcji podłączenia przewodowego, wspiera też łączność Bluetooth 4.2, dzięki czemu możemy szybko i bezprzewodowo odtwarzać muzykę z telefonu (choćby z serwisów streamingowych pokroju Spotify czy Tidal lub wewnętrznej pamięci smartfona). Dodatkowym atutem są także wyjścia USB i na kartę pamięci SD. Co więcej, jest także opcja podładowania telefonu lub innego urządzenia mobilnego poprzez podłączenie do głośników.

Jak więc widać, produkt Genesisa ma kilka dodatkowych asów w rękawie, które zdają się przemawiać na jego korzyść. Tym bardziej, że cena jak na tego typu zestaw wydaje się być bardzo przystępna, gdyż mówimy tu kwocie zaczynającej się od 249 zł. Konkurencji w tym przedziale cenowym, która oferowałaby podobne możliwości, wcale nie ma tak dużo, choć warto wspomnieć o Microlab FC330, Trust GXT 38 2.1 czy bardziej stylowym Trust Vigor. Niestety, jak już wspominaliśmy, nie mieliśmy jeszcze okazji testować tego typu głośników w naszej redakcji, dlatego trudno tu o jakiekolwiek bezpośrednie porównania, ale nie brakuje nam doświadczenia w testowaniu sprzętu audio i wiemy, czego można spodziewać się od głośników za taką kwotę, dlatego postaramy się jak najlepiej odpowiedzieć na pytanie, czy produkt polskiego producenta wart jest swojej ceny.     

Specyfikacja Genesis Helium 700BT

TYP GŁOŚNIKÓW

Satelitarne 15W

GŁOŚNIK NISKOTONOWY

1 x 30W

ŁĄCZNA MOC

60W RMS

PASMO PRZENOSZENIA

40 -20000Hz

WEJŚCIE

Stereo RCA

ZASILANIE

220-240V

KOLOR

Czarno – Czerwony

DODATKOWE FUNKCJE

Bluetooth, Wejście Kart SD

Pokaż / Dodaj komentarze do: Genesis Helium 700BT - recenzja niedrogich gamingowych głośników 2.1

 0