Huawei MateBook X - test niezwykle kompaktowego i stylowego ultrabooka

Huawei MateBook X - test niezwykle kompaktowego i stylowego ultrabooka

Huawei MateBook X - Test niezwykle kompaktowego i stylowego ultrabooka

Najprawdopodobniej nie skłamiemy, jeśli napiszemy, że Huawei MateBook X to najbardziej kompaktowy laptop, jaki kiedykolwiek trafił na testy do naszej redakcji. Rozmiary przyniesionego przez kuriera pudełka sugerowały wprawdzie coś niedużego, ale aż tak mobilnej konstrukcji się nie spodziewaliśmy. To spora odmiana po modelach dla graczy, jakie ostatnie przewijały się przez nasze ręce, bo choć urządzenia te przeszły w ostatnich latach sporą metamorfozę, to część z nich wciąż mocno daje się we znaki przy przenoszeniu (czytaj: swoje waży). W porównaniu do nich nowy laptop chińskiego producenta jest lekki jak piórko, bo waży zaledwie kilogram i mierzy 297 x 210 mm (mniej niż kartka papieru A4), a jego grubość w najszerszym miejscu nie przekracza 13,6 mm. 

Huawei MateBook X to najbardziej kompaktowy laptop, jaki kiedykolwiek trafił na testy do naszej redakcji...

Dzięki temu MateBook X możemy mieć zawsze przy sobie i nie będzie to stanowić dla nas większego obciążenia (damskie torebki ważą najczęściej dużo więcej), co znacznie rozszerza możliwe zastosowania tego urządzenia. Jeśli zaś połączymy to z minimalistycznym, eleganckim designem, to mamy notebook wręcz stworzony do zastosowań biznesowych, gdzie liczy się nie tylko mobilność podczas częstych podróży służbowych, ale i wygląd - zarówno użytkownika, jak i używanego przez niego sprzętu. Oczywiście Huawei nie ma zamiaru się w ten sposób ograniczać, dedykując to urządzenie każdemu użytkownikowi, dla którego komputer to nieodłączny kompan codziennych aktywności: pracy, nauki czy rozrywki, niezależnie od tego, gdzie się właśnie znajduje. 

Specyfikacja Huawei MateBook X
Ekran 13" 3000 x 2000 pikseli 60 Hz LTPS
Procesor Intel Core i5-10210U
Pamięć RAM 16 GB LPDDR3-2133
Grafika Intel UHD Graphics
Nośniki 512 GB GB SSD M.2 
Łączność Wi-Fi 802.11ax, BT v5.1
Bateria 42 Wh
Wymiary 284,4 x 206,7 x 13,6 mm
Waga 1 kg
System Windows 10 Home 64-bit
Cena ok. 7000 zł

A żeby MateBook X był w stanie dotrzymać nam kroku, Huawei postawiło na solidne podzespoły z procesorem Intel Core 10. generacji, a konkretniej 4-rdzeniowym i 8-wątkowym i5-10210U o bazowej częstotliwości taktowania 1,6 GHz (4,2 GHz w trybie Turbo), 16 GB pamięci RAM LPDDR3 o prędkości 2133 MHz czy dyskiem SSD PCIe o pojemności 512 GB. Do tego możemy liczyć na dotykowy ekran, innowacyjny touchpad wykrywający siłę nacisku, łączność Wi-Fi 6, system Windows 10 i wiele funkcjonalności mających usprawnić codzienne korzystanie z laptopa, jak choćby obsługa cross-platformowych doświadczeń w ramach Huawei Share. I jest tylko jedno małe “ale”... za wszystko to przyjdzie nam słono zapłacić, bo cena MateBook X to ok. 6500 PLN, więc miejmy nadzieję, że w testach urządzenie wypadnie tak dobrze jak na papierze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei MateBook X - test niezwykle kompaktowego i stylowego ultrabooka

 0