iiyama G-Master GB3461WQSU Red Eagle - test gamingowego monitora 21:9

iiyama G-Master GB3461WQSU Red Eagle - test gamingowego monitora 21:9

iiyama G-Master GB3461WQSU Red Eagle - Podsumowanie

Jak już pisaliśmy, G-Master GB3461WQSU Red Eagle już przed oficjalną premierą okazał się być sprzedażowym hitem iiyamy i po dogłębnych testach możemy potwierdzić, że to naprawdę bardzo dobry produkt nie tylko na papierze, ale i w rzeczywistości. Sprzęt nie zawodzi w żadnym aspekcie, począwszy od jakości wykonania, na wrażeniach z rozgrywki kończąc. Japoński producent postawił na dobrej jakości materiały, a stylistyka GB3461WQSU, pomimo że wykorzystywana jest od kilku lat, wciąż prezentuje się nowocześnie i może się podobać. Co jednak najważniejsze, monitor pochwalić może się wysokiej klasy panelem IPS o gamingowym charakterze, tzn. z odświeżaniem 144 Hz, niskim czasem reakcji i input lagiem oraz wsparciem dla FreeSync. To wszystko przekłada się na miły dla oka obraz statyczny oraz, co ważniejsze, płynność i ostrość dynamicznych scen, którą można zwiększyć korzystając z dopalacza lub trybu stroboskopowego (implementacja jest wzorowa, więc pozwala on skutecznie zniwelować występujące smużenie).

Przy cenie 2199 zł iiyama G-Master GB3461WQSU Red Eagle okazuje się nie lada gratką dla miłośników ultrapanoramicznych monitorów do gier.

Cieszy także wysoka ergonomia podstawy i mnogość portów z koncentratorem USB i gniazdem na słuchawki, choć trochę szkoda, że nie zadbano o łatwiejszy dostęp do tych złącz. Jeśli mielibyśmy się do czegoś jeszcze przyczepić, to wciąż nie jesteśmy fanami zastosowanego tu OSD i sterowania przyciskami, choć doceniamy poprawki, które wprowadzono w tym zakresie. Uwagi można mieć też do jednorodności podświetlenia, ale przy tak dużym ekranie można było się tego spodziewać. Producent mógł jednak zadbać o niższą wartość minimalnej jasności czy nieco bardziej neutralną temperaturę barwową, gdyż domyślnie biel jest mocno ocieplona. Wsparcie dla HDR jest zaś tylko teoretycznie i trudno traktować to jako atut tego monitora. Z drugiej strony GB3461WQSU zachwyca precyzją odwzorowania kolorów, a i pokrycie gamutu sRGB wypada ponadprzeciętnie. Dlatego też przy cenie 2099/2199 zł G-Master GB3461WQSU Red Eagle okazuje się nie lada gratką dla miłośników ultrapanoramicznych konstrukcji do gier i monitor w związku z tym otrzymuje naszą rekomendację i odznaczenie opłacalności.  

iiyama G-Master GB3461WQSU Red Eagle

 Panel IPS UWQHD o odświeżaniu 144 Hz świetnie sprawdza się w grach, szybki czas reakcji, PiP/PbP, FreeSync Premium (z LFC), solidne wykonanie, hub USB 3.0, ekran 21:9 bardzo dobrze sprawdza się wielozadaniowości, precyzyjne odwzorowanie kolorów (jak na gamingowy model), dobrze zrealizowany tryb stroboskopowy, ergonomia podstawy, cena

  Domyślnie zbyt ocieplona temperatura barwowa, problemy z jednorodnością podświetlenia, dość wysoka minimalna jasność, OSD sterowana przyciskami (przydałby się dżojstik), HDR tylko w teorii 

Cena (na dzień publikacji): 2099 zł

Gwarancja: 36 miesięcy (plus gwarancja zero martwych pikseli na 30 dni)

Produkt kupisz w sklepie 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

iiyama

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: iiyama G-Master GB3461WQSU Red Eagle - test gamingowego monitora 21:9

 0