Jaka przeglądarka internetowa? Test wydajności web browserów

Jaka przeglądarka internetowa? Test wydajności web browserów

Surface Pro

Do testów, jak już wspominałem, wykorzystany został tablet Microsoft Surface Pro, z roku 2017, w podstawowej konfiguracji sprzętowej. Na jej wyposażeniu znajdziemy m.in. procesor Intel Core m3-7Y30 (Kaby Lake-Y), 4 GB pamięci operacyjnej DDR3L-1866, a także nośnik półprzewodnikowy marki Samsung, o pojemności 128 GB. Całość pracuje pod kontrolą 64-bitowego systemu Windows 10 Pro, ze wszystkimi aktualizacjami dostępnymi na dzień przeprowadzania pomiarów, a więc 22.03.2018.

Charakterystykę poszczególnych testów znajdziecie na poświęconych im podstronach. Każdy z nich uruchamiany był trzykrotnie (nawet jeśli test sam w sobie zawiera kilka powtórzeń), a wyniki przedstawione na wykresach są średnią arytmetyczną obliczoną ze wszystkich przebiegów. By wykluczyć negatywne działanie aplikacji w tle, wszystkie programy zbędne do działania komputera zostały wyłączone, a samo urządzenie każdorazowo, przed przeprowadzeniem kolejnych przebiegów, uruchamiane było ponownie.

Niektórych może zaskoczyć brak najpopularniejszych benchmarków do przeglądarek, takich jak SunSpider czy Octane. Powód jest prosty, mianowicie oba te testy zostały już porzucone przez autorów, przez co nie są zgodne z najświeższymi rozwiązaniami i mogłyby sztucznie faworyzować archaiczne rozwiązania. Chcąc tego uniknąć, postawiłem wyłącznie na aktualne aplikacje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Jaka przeglądarka internetowa? Test wydajności web browserów

 0