KFA2 Sonar-01: Test tanich słuchawek dla graczy

KFA2 Sonar-01: Test tanich słuchawek dla graczy

KFA2 Sonar-01: Test tanich słuchawek dla graczy

Chyba nie muszę nikomu przedstawiać firmy KFA2, ponieważ jest to światowej sławy producent kart graficznych, a jego sprzęt niejednokrotnie podbijał serca graczy, głównie ze względu na możliwości i doskonały wygląd. Jednak w swojej dzisiejszej recenzji nie będę testował kart graficznych, jak mój kolega z redakcji Tomasz czy myszek pokroju KFA2 Slider-01. Zamiast tego przyjrzę się przewodowemu headsetowi dla graczy z podświetleniem RGB oraz wirtualnym dźwiękiem 7.1. Brzmi ciekawie, nieprawdaż? Mowa tu oczywiście o najnowszym, debiutanckim sprzęcie audio azjatyckiego giganta - słuchawkach KFA2 Sonar-01. Testowany headset jest o tyle ciekawy, że w przeciwieństwie do GPU wiodącego producenta, jest najzwyczajniej w świecie tani. Sprzęt kosztuje zaledwie 69 złotych, co plasuje Sonar-01 w dolnym przedziale cenowym. To bardzo wąski budżet jak na słuchawki z wbudowanym mikrofonem i tu pojawia się obawa, że ich jakość może być nieprzyzwoicie słaba. No dobrze, ale spekulacje spekulacjami, a w praktyce niejednokrotnie okazywało się, że tanie produkty potrafią bardzo mile zaskoczyć. Czy tak będzie również w przypadku KFA2 Sonar-01? Przekonajcie się sami!

KFA2 Sonar-01 skierowane są szczególnie do graczy poszukujących taniego i ładnie prezentującego się zestawu słuchawkowego.

KFA2 Sonar-01

url Test KFA2 GeForce RTX 3080 Ti SG (1-Click OC). Szybka karta graficzna o efektownym wyglądzie.

Zanim jednak omówimy szczegółową specyfikację KFA2 Sonar-01, postaram się krótko opisać recenzowaną konstrukcję. KFA2 Sonar-01 skierowane są szczególnie do graczy z niewielkim budżetem, poszukujących ładnie prezentującego się zestawu słuchawkowego. Jak zapewnia producent, znajdziemy tu niewymagający mocnego źródła 16 Ohmowy przetwornik o paśmie przenoszenia od 20 do 20 000 Hz, który w teorii powinien nam zagwarantować sensowną jakość dźwięku. Jak wspomniałem wcześniej - poza mikrofonem, Sonar-01 posiada również podświetlenie RGB, którego nie możemy niestety konfigurować oraz wirtualizację dźwięku 7.1, kontrolowaną bezpośrednio poprzez dedykowany sterownik, który możemy pobrać wprost ze strony producenta (tak można korzystać z wbudowanych ustawień lub stworzyć odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb). Całość pracuje na cyfrowym interfejsie USB-A, tak więc jeżeli z jakiegoś powodu nie działa wam wejście AUX w płycie głównej, to jest to ciekawa i tania alternatywa na rozwiązanie tego problemu. Nie przedłużając, przejdźmy do dalszej części artykułu, do którego przeczytania serdecznie was zachęcam.

Specyfikacja KFA2 Sonar-01:

 • Impedancja: 16ohm+/-15%
 • Zakres częstotliwości: 20-20000Hz
 • Czułość mikrofonu: -35dB+/-3db
 • Typ mikrofonu: Wielokierunkowy
 • Długość przewodu: 2.0m
 • Złącze: USB 2.0
 • Wirtualizacja dźwięku 7.1: Tak
 • Dedykowany sterownik: Tak
 • Podświetlenie: RGB
 • Materiał padów: Skóra ekologiczna
 • Materiał słuchawek: Tworzywo sztuczne, metal
 • Gwarancja: 24 mies.
Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: KFA2 Sonar-01: Test tanich słuchawek dla graczy

 0